Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Komunikaty

01.06.2021

Informacja Centrum Wsparcia Nauki i Rozwoju ws. ubezpieczenia OC eksperymentu medycznego

Szanowni Państwo,

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 23.04 br. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zawarł Umowę Generalną w przedmiocie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu przeprowadzającego eksperyment medyczny, w szczególności w zakresie przeprowadzenia badań materiału biologicznego, w tym genetycznego, pobranego od osoby dla celów naukowych.

 

W związku z tym badacze, którzy składają wnioski do Komisji Bioetycznej o wyrażenie zgody na przeprowadzanie eksperymentów medycznych winni we wnioskach w zakresie ubezpieczenia OC wskazywać aktualnie obowiązującą umowę nr UM-ZP-263-263-41/1/20.

 

W przypadku gdy Komisja Bioetyczna zakwalifikuje dany eksperyment do badań na materiale biologicznym, należy po uzyskaniu zgody Komisji i w oparciu o zawartą Umowę Generalną wypełnić załączony kwestionariusz celem wystawienia właściwej dla eksperymentu polisy ubezpieczeniowej.

 

Wypełniony kwestionariusz proszę przesłać mailem na adres monika.kalan@umlub.pl, a w razie pytań proszę o kontakt telefoniczny – 81 448 50 32.

Nauka

Kalendarz

Maj 2023