Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Ogłoszenia

19.11.2019

Zaproszenie na Innovation bootcamp oraz warsztaty design thinking

 

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS we współpracy z Urzędem Miasta Lublin serdecznie zapraszają na Innovation bootcamp, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2019 roku w Trybunale Koronnym.

 

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty design thinking, a uczestnicy postarają się znaleźć rozwiązania na realne problemy i wyzwania, z którymi boryka się nasze miasto, uczelnie czy biznes. Ponadto na mini-targach aktywności zaprezentują się instytucje i organizacje współpracujące ze studentami i stwarzające im możliwości do rozwoju.

 

Celem wydarzenia jest pokazanie studentom, jak ważne jest rozwijanie umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, praca w grupie i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów. Organizatory przygotowali dla uczestników upominki i nagrody, a dodatkowo zwycięzcy warsztatów będą mogli wziąć udział w międzynarodowym bootcampie, który odbędzie w kwietniu w Lublinie.

 

W bootcampie mogą wziąć udział wszyscy studenci bez względu na rok, kierunek studiów czy uczelnię, którą reprezentują.

 

Wstęp na targi (4 grudnia od godz. 14:00) jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy drogą internetową do 24 listopada br.

 

Szczegółowych informacji udziela Joanna Górka: j.gorka@umcs.pl, tel. 81 537 54 58.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu DT.Uni.: Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University realizowanego jest przez UMCS (jednostka koordynująca) we współpracy z zagranicznymi uczelniami, są to: Ekonomicka Univerzita v Bratislave (Słowacja), Birmingham City University (Wielka Brytania), Technische Universitaet Dresden (Niemcy), Universita Degli Studi di Roma la Sapienza (Włochy), Haskolinn a Bifrost (Islandia), Universiteit van Amsterdam (Holandia) oraz Instituto Politecnico da Guarda (Portugalia). Celem projektu jest wsparcie studentów, kadry akademickiej i managerskiej szkół wyższych w rozwoju innowacyjnego i kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów poprzez zastosowanie metodologii design thinking.

 

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej projektu.

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Lipiec 2022