Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

27.10.2020

Apel JM Rektora UM i RCKiK

Drodzy Członkowie Społeczności Akademickiej

 

Chciałbym zwrócić się do Was z ogromną prośbą. Wszyscy zmagamy się z problemami w tym trudnym czasie, ale możemy sobie nawzajem pomóc. 

 

Jeśli przeszliście przez zakażenie Covidem-19 lub znacie kogoś kto sobie z nim poradził, możecie zgłosić się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie w celu oddania osocza dla potrzeb leczniczych i wspomagania innych osób z ciężkimi objawami. Ważne jest, żebyśmy nie tracili nadziei i wspierali się wzajemnie - tylko w ten sposób możemy skrócić obecność choroby w naszej codzienności.

 

Poniżej szczegóły akcji.

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie apeluje by osoby, które:

  1. Zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od ustąpienia objawów, oraz dwukrotnie ujemnego wyniku badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2
  2. Osoby po zakażeniu, bez objawów chorobowych, u których stwierdzono dwukrotnie ujemny wynik badania genetycznego w kierunku SARS-CoV-2

Zgłosiły się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie pod numer telefonu 509 169 059 w celu umówienia na oddanie osocza dla potrzeb leczniczych w celu wspomagania leczenia innych osób z ciężkim objawami COVID-19.

 

 

prof. Wojciech Załuska

Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021