Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

10.07.2017

Spotkanie Władz Uczelni z Mistrzami Symulacji Medycznej

Spotkanie Władz Uczelni z Mistrzami Symulacji Medycznej

10 lipca w Sali Senackiej odbyło się spotkanie przedstawicieli Władz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie JM Rektora prof. dr hab. Andrzeja Dropa oraz Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Barbary Jodłowskiej-Jędrych ze studentami, którzy z sukcesami reprezentowali Uczelnię w zawodach symulacji medycznej.

 

 

Nasi studenci: Małgorzata Drwal, Katarzyna Gałaszkiewicz, Łukasz Świerszcz, Mirosław Sławiński i Bartłomiej Cieślik zwyciężyli w V Ogólnopolskich Zawodach SIM Challenge 2017, które odbyły się w dniach 18-19 maja w Katowicach i reprezentowali Polskę podczas rozegranych w czerwcu Ogólnoświatowych Zawodach Symulacji Medycznej „Sim Challenge” w Paryżu. We Francji zajęli miejsce na podium, zdobywając brązowy medal. Do zawodów przygotowywali się pod opieką mgr Grzegorza Witkowskiego oraz Zespołu Centrum Symulacji Medycznej.

 

 

Podczas spotkania ze studentami – Mistrzami Symulacji Medycznej JM Rektor wręczył dyplomy gratulacyjne oraz wyraził słowa uznania za ciężką pracę całej drużyny i nauczycieli akademickich, a także radość z odniesionego sukcesu.

Uczelnia

Kalendarz

Marzec 2018