Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

18.07.2018

Obóz społeczno-naukowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie – podsumowanie

Zakończenie obozu społeczno-naukowego w Woli Uhruskiej

Ponad 1 500 osób skorzystało z porad i konsultacji lekarskich w ramach obozu społeczno-naukowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który odbył się w dniach 2 – 13 lipca w Woli Uhruskiej.

 

Przez dwa tygodnie lekarze 12 specjalizacji w asyście studentów przyjmowali pacjentów w miejscowym ośrodku zdrowia oraz w budynku gimnazjum, gdzie funkcjonowało także laboratorium analityczne.

 

Przedsięwzięcie zorganizowano po kilkuletniej przerwie na prośbę i przy ścisłej współpracy władz gminy Wola Uhruska. W obozie społeczno-naukowym uczestniczyło ponad 30 studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Koordynatorem przedsięwzięcia ze strony Uczelni był prof. dr hab. Grzegorz Dzida.

 

Była praca i czas wolny

Gabinety lekarzy specjalistów otwarte były w godzinach od 9 do 14. Nieco krócej działały w sobotę. Na pełnych obrotach pracowało też laboratorium analityczne, które odwiedziło ponad 300 pacjentów. Wypoczynkowi sprzyjały zaś uroki okolicy. Spływy kajakowe, wspólne ogniska, plaża z kąpieliskiem, dostęp do bazy sportowej szkoły, rywalizacje sportowe z miejscową młodzieżą, paintball, wycieczki po okolicy –  to m.in. z takich atrakcji uczestnicy obozu korzystali w czasie wolnym.

 

W trosce o mieszkańców

Wiele ciepłych słów i podziękowań padło podczas oficjalnego zakończenia obozu społeczno-naukowego w Woli Uhruskiej, w którym udział wzięli przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego – Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Barbara Jodłowska-Jędrych oraz Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej prof. dr hab. Janusz Solski. Za empatię, troskę, zaangażowanie i poświęcony czas dziękowano uczestniczącym w obozie lekarzom i studentom.  

 

„Nasza obecność w Woli Uhruskiej to wyraz troski gospodarzy gminy o zdrowie jej mieszkańców” – podkreśliła prof. dr hab. Barbara Jodłowska-Jędrych.

 

Wójt gminy Wola Uhruska Pan Jan Łukasik przekazał zaproszenie dla lekarzy i studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie także na przyszły rok.

 

W opinii studentów

 „Bardzo dużo się tu nauczyliśmy. Cenimy sobie możliwość bezpośredniego kontaktu z pacjentami i możliwość towarzyszenia lekarzom specjalistom podczas ich pracy. Byli oni naszymi nauczycielami i przewodnikami, a przy tym wszystkim traktowali nas po partnersku. Jesteśmy wdzięczni za stworzenie takiej atmosfery i takich możliwości” – mówili studenci.

 

„Żal wyjeżdżać. W Woli Uhruskiej było nam bardzo dobrze. Dziękujemy za stworzone warunki, które pozwalały nam dobrze pracować i odpoczywać. Czas mijał zdecydowanie za szybko. Chcielibyśmy wrócić w to miejsce za rok” – dodali inni.

 

„Obóz w Woli Uhruskiej pozwolił nam zdobyć nowe doświadczenia i nową wiedzę. Zżyliśmy się ze sobą, mogliśmy poznać nawzajem nasze przyszłe specjalności czy zawody. Dzięki temu zrozumieliśmy, że drogą do sukcesu i podstawą działania jest i powinna być współpraca. Będziemy o tym pamiętać w przyszłości – jako lekarze, diagności laboratoryjni czy pracownicy innych zawodów medycznych” – podkreślili zgodnie uczestnicy obozu.


 

Galeria zdjęć

Uczelnia

Kalendarz

Marzec 2019