Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

06.02.2019

XVIII Bal na… 47 chromosomów

Zabawy z chustą animacyjną, taniec i radość. XVIII Bal na… 47 chromosomów

W sobotę, 2 lutego 2019 roku odbył się kolejny, już XVIII Bal na… 47 chromosomów – integracyjna zabawa karnawałowa dla dzieci niepełnosprawnych.

 

W hali sportowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie gościliśmy ok. 300 dzieci z chorobami genetycznymi z terenu Lubelszczyzny.

 

Organizatorami XVIII Balu na… 47 chromosomów byli prof. UM Anna Bogucka-Kocka, kierownik Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką i prof. Janusz Kocki, kierownik Katedry Genetyki Medycznej i Zakładu Genetyki Klinicznej z pracownikami obu jednostek..

 

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu:

  • JM Rektora Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Andrzeja Dropa,
  • Kanclerz Uniwersytetu Medycznego mgr Ewy Abramek
  • Z-cy Kanclerza Uniwersytetu Medycznego mgr Małgorzaty Łobodzińskiej
  • pracowników Sekcji ds. Socjalnych,
  • kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu dr Agnieszki Kotwicy i pracowników Studium

W obsłudze zabawy pomagali również pracownicy Działu Administracyjno-Gospodarczego i Ochrony.

 

Zabawę prowadzili pełni energii i wspaniałych pomysłów animatorzy z Polskiego Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów „Klanza” w Lublinie. Bal uświetnił występ muzyczny zespołu wokalnego uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. St. Zielińskiego w Stróży pod kierunkiem pana Andrzeja Wierzchowiaka.

 

Dziękujemy wszystkim „Mikołajom” którzy zbierali i podarowali słodycze i zabawki dla dzieci:

  • studentom, doktorantom i pracownikom naszej Uczelni,
  • Pani Grażynie Nowickiej, Dyrektor Zaopatrzenia i Sprzedaży Surowców Colian sp. z o.o. w Opatówku,
  • młodzieży lubelskich szkół: Szkoły Podstawowej im. ks. St. Zielińskiego w Stróży-Kolonii k. Kraśnika (koordynatorzy: mgr Anna Myszak, mgr Agnieszka Chodara i mgr Małgorzata Kozłowska), Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie (koordynatorzy: mgr Izabela Harasymiak-Krzyżanowska, mgr Agnieszka Sidorowska i mgr Justyna Jasińska), Gimnazjum i XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. St. Kostki w Lublinie (koordynator mgr Marzena Turek); uczennica z tej szkoły – Maja Marczewska – jak co roku, obdarowała wszystkich uczestników Balu własnoręcznie zrobionymi figurkami aniołków; II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Świdniku (koordynator: mgr Katarzyna Mądrachowska); I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie (koordynator mgr Beata Raczkiewicz-Piądłowska) oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie (koordynator mgr Izabela Harasymiak-Krzyżanowska).

  • Panu Tomaszowi Strugale, menadżerowi Hotelu „Victoria” w Lublinie za pyszne kanapki ciastka i smakowitą niespodzianke dla uczastników Balu – pyszną pieczeń.

 

W imieniu dzieci i własnym, organizatorzy XVIII Balu na… 47 chromosomów składają serdeczne podziękowania WSZYSTKIM osobom, które zaangażowały się w organizację wydarzenia: za dar serca, życzliwość i bezinteresowną pomoc.

 

 

prof. UM dr hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka

prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki

Uczelnia

Kalendarz

Listopad 2019