Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

06.09.2019

Lubelski Studencki Rejs Profilaktyczny

Załoga jachtu złożona m.in. ze studentów UM Lubelski Studencki Rejs Profilaktyczny

W sierpniu grupa 11 osób – studentów naszej Uczelni – wypłynęła w Lubelski Studencki Rejs Profilaktyczny na jachcie „Roztocze”. Jest to jedyny lubelski pływający jacht morski, który w tym roku obchodzi swoje 50. urodziny.  

 

Załoga odwiedziła 3 polskie porty: Gdańsk, Hel i Świnoujście, w których przeprowadzała akcje profilaktyczne, opowiadała o wakacyjnej profilaktyce i organizowała kurs pomocy tonącemu.

 

Wydarzenie było świetną okazją do promocji Lublina i naszego Uniwersytetu, jako uczelni zaangażowanej społecznie i wspierającej swoich studentów w najróżniejszych projektach.

 

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Studenci chcieliby je rozwijać w kolejnych latach – ich marzeniem jest ogólnopolski, a w przyszłości nawet europejski studencki rejs profilaktyczny, łączący studentów kierunków medycznych z całej Europy.

 

Rejs mógł się odbyć dzięki ogromnemu wsparciu JM Rektora prof. dr hab. Andrzeja Dropa oraz Prorektor ds. Kształcenia prof. dr hab. Barbary Jodłowskiej-Jędrych, a także dzięki współpracy uczelnianego AZSu oraz Młodych Medyków.

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2021