Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

18.05.2020

Zachęcamy do honorowego oddawania krwi

Wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęcamy pracowników i studentów naszego Uniwersytetu do honorowego oddawania krwi.

 

Życie powoli wraca do normy, szpitale wznawiają realizację planowych zabiegów, zgłaszając coraz większe zapotrzebowanie na krew. Tymczasem liczba krwiodawców maleje, czego następstwem są topniejące stany magazynowe krwi.

 

Krew można oddać w siedzibie głównej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Żołnierzy Niepodległej 8 w Lublinie, a także podczas terenowych akcji poboru krwi, których harmonogram dostępny jest na stronie internetowej RCKiK.

 

Jak zapewnia RCKiK oddawanie krwi w obecnej sytuacji jest bezpieczne: „Jako Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wprowadziliśmy wszelkie środki bezpieczeństwa według wytycznych z Narodowego Centrum Krwi oraz Ministerstwa Zdrowia. Każdy dawca przed wejściem na teren Centrum, Oddziału Terenowego lub akcji poboru krwi ma sprawdzaną temperaturę ciała, dodatkowo wypełnia ankietę epidemiologiczną i obowiązkowo musi zdezynfekować ręce. Powyższe zasady dotyczą również pracowników RCKiK. Ponadto, wprowadziliśmy w naszej siedzibie głównej rejestrację telefoniczną dawców, co pozwala ograniczyć ilość osób przebywających na terenie budynku w tym samym czasie”.

 

Krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego tak ważna jest ofiarność ludzi o dobrym sercu…

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Styczeń 2021