Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Kalendarium

2020-11-19 - 2020-11-19

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Genom”

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej, V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Genom”, organizowanej w tym roku pod hasłem: „Nauka bez barier. Genom. Medycyna Personalizowana”.

 

Interdyscyplinarne konferencje z tego cyklu organizowane są co dwa lata. Odbyły się już cztery edycje: „Genom – etyka – prawo” (2011), „Genom – architektura – szkoła – design” (2014), „Genom – człowiek - świat – zagrożenia” (2016) i „Genom, niepełnosprawność, edukacja, pacjent, technologie” (2018). Wydarzenie jest kontynuacją cyklu konferencji pt. „Współdziałanie we wspieraniu rozwoju dziecka niepełnosprawnego” (2002, 2006, 2008, 2010, 2011, 2014).

 

Z powodu pandemii COVID-19, w tym roku Konferencja jest organizowana wyłącznie w trybie on-line w dniu 19 listopada 2020 roku.

 

Konferencja jest bezpłatna zarówno dla wykładowców, uczestników i słuchaczy.

 

Organizatorem Konferencji jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie i Komisja Nauk Medycznych Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, we współpracy z Fundacją na Rzecz Umacniania Więzi Rodzinnych i Społecznych „Neuron+” w Warszawie.

 

Jego Magnificencja prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie objął Konferencję Patronatem Honorowym, za co serdecznie dziękujemy.

 

Program naukowy Konferencji obejmuje sesje ustne w dwóch grupach tematycznych: Nauka bez barier oraz Genom. Medycyna personalizowana.

 

W tym roku Konferencja jest jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Nauka bez Barier’’ na rzecz dostępności edukacji akademickiej i nauki dla osób z niepełnosprawnością. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a jego główne cele to aktywizacja osób niepełnosprawnych do korzystania z oferty studiów wyższych i podejmowania działalności naukowej oraz zwiększenie dostępności uczelni i środowisk akademickich dla osób z niepełnosprawnością.

 

Szczególna uwaga zostanie poświęcona wykorzystaniu technologii w dziedzinie medycyny personalizowanej względem osób niepełnosprawnych. Tematyka konferencji dotyczy najnowszych odkryć z różnych dziedzin medycyny: genetyki klinicznej, medycyny regeneracyjnej, neurologii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i farmacji.

 

Interdyscyplinarność konferencji będzie stanowić doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie szeroko rozumianej opieki nad osobami niepełnosprawnymi pomiędzy lekarzami, architektami, fizjoterapeutami, nauczycielami i terapeutami – pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych.

 

Życzymy Państwu niezapomnianych wrażeń oraz zdobycia wielu doświadczeń, które przyczynią się do rozwoju nowego trendu personalizacji w medycynie, architekturze, edukacji i szeroko rozumianej terapii osób niepełnosprawnych.

 

 

 

W imieniu Komitetów Naukowego i Organizacyjnego V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Nauka bez barier. Genom. Medycyna Personalizowana”

 

Prof. dr hab. n. med. Janusz Kocki (przewodniczący Konferencji)

 


dodaj do mojego kalendarza google

Uczelnia

Kalendarz

Styczeń 2021