Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Struktura organizacyjna

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu - logo
Ulica
ul. Staszica 6 (Collegium Maximum)
Miejscowość
Lublin
Kod pocztowy
20-081
Telefon
+48 81448 6700
Imię i nazwisko
prof. dr hab. n. med. Irena Wrońska
Stanowisko
Profesor
E-mail
irena.wronska@umlub.pl

O Dziekanie

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu na kadencję 2012-2016. Kierownik Katedry Rozwoju Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Absolwentka Wydziału Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie.


Pełniła funkcję Dziekana Wydziału Pielęgniarstwa w latach 1999-2005, przeprowadziła reformę studiów na kierunku pielęgniarstwo/położnictwo Akademii Medycznej w Lublinie.


Przewodnicząca Kolegium Dziekanów Wydziałów Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu oraz Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkolnictwa Medycznego w latach 2000-2008.


Brała czynny udział w programie TUNING Educational/Structures in Europie, którego celem było przygotowanie programów opartych o efekty kształcenia w obszarze edukacji pielęgniarek i położnych.

 

Visiting profesor na Wydziałach Pielęgniarstwa Uniwersytetu w Atenach, Linköping, Umëa, Göteborgu, Turku, Helsinkach i Salt Lake City.

 

Redaktor Naczelny czasopisma „Pielęgniarstwo XXI wieku”, jak też członek Rady Naukowej czasopism „The International Nurse”, „Keryks”, „Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne”, „Problemy Pielęgniarstwa”, „Psychoonkologia”, „Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu”.

 

W latach 1995-1998 niezależny członek The Steering Group European Nurse Researchers (WENR) i Członek The Academy of International Nursing (FIAN).


Otrzymała: indywidualną nagrodę Ministra Zdrowia (2000 rok), Medal Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy (2002 rok), Medal Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (2008 rok), Srebrny Medal Uniwersytetu Jagiellońskiego Plus ratio Guam vis jako wyraz uznania dla ogromnych zasług w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa i za wieloletnią działalność dydaktyczną i organizacyjną, a także trud i zaangażowanie na rzecz Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum Kraków (2011 rok), nominację do medalu Międzynarodowej Fundacji im. Florencji Nightingale (Florence Nightngale International Foundation – FNIF) (2011 rok), wyróżnienie Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytet im. M. Kopernika w Toruniu (2012 rok).

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2020