Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

24.05.2021

Podsumowanie Dni Otwartych UMLub 2021

Dni Otwarte 2021 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyły się w dniach 17-21.05.2021 w formie transmisji on-line na Facebooku na profilach Uniwersytet Medyczny w Lublinie - UMLub oraz Medical University of Lublin - UMLub.

 

 

Od poniedziałku do czwartku prezentowały się polskie wydziały: kolejno Wydział Lekarski, Wydział Lekarsko-Dentystyczny, Wydział Farmaceutyczny oraz Wydział Nauk o Zdrowiu, natomiast w piątek odbyła się prezentacja Uniwersytetu i miasta Lublin zorganizowana przez studentów programów zagranicznych.

 

Inaugurację zarówno w przypadku filmów polskojęzycznych jak i anglojęzycznego poprowadził Prorektor ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. n. med. Kamil Torres.

 

W filmach prezentujących wydziały Uniwersytetu Medycznego, nauczyciele akademiccy i absolwenci przedstawili poszczególne kierunki, a studenci w interesujący sposób odpowiedzieli na związane z nimi fakty i mity, jednocześnie rozwiewając ewentualne wątpliwości kandydatów.

 

W filmie anglojęzycznym, studenci z różnych zakątków świata w ojczystych językach zapraszają swoich młodszych rodaków do podjęcia studiów na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, a następnie zabierają nas na spacer po Starym Mieście i opowiadają o studenckim życiu.

 

Podobnie jak początek z inauguracją, dla wszystkich filmów wspólne jest zakończenie, gdzie kandydat może zapoznać się z procesem rekrutacji zarówno po polsku jak i po angielsku. Przedstawione zostają również aspekty związane bezpośrednio z Uniwersytetem Medycznym jak i ze studenckim życiem w Lublinie. Profesor Adolfo Rivero Müller opowiada o pracy naukowca i tłumaczy, jak ważna jest praca w zespole.

 

W materiałach zaprezentowane zostają również Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego, a także Chór Akademicki, który pokazuje swoje działanie w sferze on-line, wykonując „Białą Armię” Beaty Kozidrak w formie zdalnej.

 

Informacje przedstawiane w filmach, dotyczące zarówno Uniwersytetu, Wydziałów jak i procesu rekrutacji są wartościowe dla kandydatów polsko- i anglojęzycznych i z pewnością pomogą im w podjęciu decyzji dotyczącej docelowego kierunku studiów, jaki chcą rozpocząć. Pomimo niedużych problemów technicznych z powodzeniem udało się zaprezentować ofertę Uniwersytetu Medycznego, a materiały wideo można w dalszym ciągu obejrzeć na Facebooku.


Aleksandra Kaźmierczak

/Informator uniwersytecki BLASK/

Kalendarz

Czerwiec 2023