Dowiedz się, kim jesteśmy!
Poznaj ofertę kształcenia UMLub!
Jak zostać studentem UMLub?
Dowiedz się więcej o naszych projektach i działalności naukowej!
Poznaj naszą ofertę i zostań partnerem UMLub!
Dowiedz się, kim jesteśmy!
Poznaj ofertę kształcenia UMLub!
Jak zostać studentem UMLub?
Dowiedz się więcej o naszych projektach i działalności naukowej!
Poznaj naszą ofertę i zostań partnerem UMLub!
Historia obecnego Wydziału Lekarskiego sięga 1944 r., kiedy to na nowo powstałym Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstały dwa wydziały – medyczny oraz farmaceutyczny. Wydział Lekarski został włączony do utworzonej od 23 marca 1950 roku Akademii Lekarskiej, która po trzech miesiącach istnienia przyjęła ostatecznie nazwę Akademii Medycznej. W 2001 r. wyodrębniono Oddział Anglojęzyczny, a w roku 2004 powstał II Wydział Lekarski. W 2008 r. ówczesna Akademia Medyczna została przekształcona w Uniwersytet Medyczny w Lublinie.
Sukces Wydziału Lekarskiego opiera się na wieloletniej tradycji, doświadczeniu i odpowiedzialności w przekazywaniu wiedzy, dbałości o wszechstronny rozwój kompetencji zawodowych i społecznych, możliwości rozwijania swoich zainteresowań, rozbudowanemu systemowi wsparcia, nauczaniu uwzględniającemu najnowocześniejsze technologie i aparaturę medyczną, a wszystko po to, by sprostać wymaganiom, jakie stawia medycyna XXI wieku.
Obecny Wydział Lekarski UM w Lublinie składa się z 59 jednostek, a kształcenie odbywa się na kierunku lekarskim. Na wydziale działa 71 kół naukowych, w ramach których studenci pod opieką pracowników katedr, klinik i zakładów prowadzą badania i realizują projekty naukowe. Koła Naukowe na kierunku lekarskim są doskonałym miejscem do ponadprogramowego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.
Podstawowym celem realizowanym na Wydziale Lekarskim jest kształcenie studentów w zakresie medycyny.
Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi studia medyczne w języku polskim i angielskim.
Nauczanie odbywa się w ramach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Cykl nauczania, którego zwieńczeniem jest uzyskanie tytułu lekarza, trwa sześć lat i zapewnia przygotowanie absolwentów do wykonywania samodzielnej pracy zawodowej oraz działalności naukowo-badawczej.
Program pierwszych trzech lat studiów obejmuje nauczanie z zakresu teoretycznych dyscyplin nauk medycznych.
W kolejnych latach prowadzone jest natomiast nauczanie podstawowych dyscyplin klinicznych.
Program kształcenia koncentruje się na nauczaniu podstaw teoretycznych medycyny oraz zasad praktyki medycznej, w tym zasad komunikacji i współpracy z pacjentem oraz pracy w zespole.
Studiowanie na kierunku lekarskim pozwala na zdobywanie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych z zakresu:
jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1990 roku jest związana z Kliniką Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Specjalista I i II stopnia w zakresie psychiatrii Profesor nauk medycznych w 2020 r.
Od 2014 r. kieruje Katedrą i I Kliniką Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Od 2017 r. Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychiatrii w województwie lubelskim.
Od 2016 r. Przewodnicząca Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Środowiskowej.
Zainteresowania naukowe to m.in. z poszukiwanie markerów biologicznych zaburzeń psychotycznych, afektywnych, psychiatria transkulturowa i nutripsychiatria. Dorobek naukowy 555 publikacji naukowych, w tym 287 pełnych artykułów, 10 rozdziałów książkowych oraz 255 doniesień zjazdowych. IF 194, H-index 16, 929 cytowań.
Promotor 12 ukończonych przewodów doktorskich i 3 prac magisterskich. Recenzent 27 prac doktorskich i 7 przewodów habilitacyjnych. Redaktor Naczelnym czasopisma Current Problems of Psychiatry (70 punktów MNiSW).
Uczestniczyła w stażach zagranicznych, m.in. w Danii, Włoszech i Hiszpanii. Wielokrotnie otrzymywała indywidualne nagrody JM Rektora UM w Lublinie za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz zespołową nagrodę naukową JM Rektora UMCS.
absolwentka Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, diagnosta laboratoryjny. Od zakończenia studiów związana z Zakładem Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, początkowo jako wolontariusz, potem asystent. Kierownik Zakładu Genetyki Nowotworów z Pracownią Cytogenetyczną od roku 2011, kierownik Laboratorium Diagnostyki Molekularnej SPSK1 w Lublinie od 2016 r., kierownik Katedry Genetyki Medycznej od 2022 r.
Specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej. Profesor zwyczajny od 2020 r. Autor i współautor 255 pozycji piśmiennictwa, w tym 121 publikacji i kilkunastu rozdziałów w podręcznikach polsko i anglojęzycznych o łącznym IF 146.564. Promotor 7 ukończonych i 3 trwających obecnie przewodów doktorskich. Recenzent kilkunastu prac doktorskich i ocen dorobku naukowego w związku z postępowaniem o nadanie stopni doktora habilitowanego. Wiceprzewodnicząca Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka, członek Komitetu Genetyki Człowieka i Patologii Molekularnej Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Genetycznego, Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów oraz European Society of Human Genetics.
Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Instytucie Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu, w Division of Molecular Medicine, Wadsworth Center, Albany, NY, USA (dwuletnie stypendium) oraz w w Department of Pathomorphology, Medical University Center w Utrechcie, Holandia.
Kilkukrotnie wyróżniona Nagrodą Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie za osiągnięcia naukowe i organizacyjne, laureatka I Nagrody Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka za rozprawę habilitacyjną, odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.
Absolwent Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny) w Lublinie. Posiada specjalizację z zakresu położnictwa i ginekologii. Ukończył również studia podyplomowe ze zdrowia publicznego. Pracownik II Katedry i Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Od września 2018 r. sekretarz Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników (PTGiP). We wrześniu 2021 został wybrany do zarządu Sekcji Uroginekologii PTGIP.
Realizował liczne projekty naukowe finansowane przez Komitet Badań Naukowych oraz Narodowe Centrum Nauki. Odbył staż naukowy w Imperial College w Londynie.
Członek międzynarodowego zespołu International Urogynecological Consultation (IUC) Committee.
Za pracą naukową oraz organizacyjną otrzymał liczne nagrody naukowe oraz organizacyjne Jego Magnificencji Rektora UM w Lublinie.
Redaktor naukowy recenzowanego czasopisma Current Issues in Pharmacy and Medical Sciences. Recenzent w licznych czasopismach indeksowanych w bazie Pubmed/Medline.
Absolwentka wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalistka pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej, transplantologii klinicznej i immunologii klinicznej
Aktualnie pełni funkcję Kierownika kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej
Najważniejsze publikacje, które powstały we współpracy z polskimi i europejskimi grupami badawczymi takimi jak Inborn Error Working Party EBMT, Polska Pediatryczna Grupa Leczenia Białaczek i Chłoniaków oraz Polska Pediatryczna Grupa Transplantacji Komórek Krwiotwórczych.
promotor dwu ukończonych przewodów doktorskich, aktualnie promotor jednego doktoranta
Prof. dr hab. n.med. Ewa Magdalena Urbańska – absolwentka cum laude Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Od okresu studiów związana z UM w Lublinie i Katedrą Farmakologii, obecnie Katedrą Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej. Kierownik Pracowni Farmakologii Komórkowej i Molekularnej od 2012 r., p.o. Kierownika Katedry Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej od 2022 r.
Specjalista Io z chorób wewnętrznych. Profesor zwyczajny od 2004 r. Współautor 193 pozycji piśmiennictwa, w tym 90 publikacji, o łącznym IF=171,504 oraz kilku rozdziałów w podręcznikach anglojęzycznych. Indeks H=24; cytowania=1429. Promotor 8 ukończonych przewodów doktorskich oraz 3 w trakcie realizacji. Recenzent kilkunastu rozpraw doktorskich i osiągnięć na stopień doktora habilitowanego.
Laureatka licznych zespołowych oraz indywidualnej nagrody Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej, nagród JM Rektora UM w Lublinie oraz nagrody zespołowej JM Rektora UMCS w Lublinie.
Doświadczenia naukowe zdobywane za granicą: University of Maryland at Baltimore, Maryland Psychiatric Research Center, USA, 3-letni pobyt; Karolinska Institutet, Department of Neuroscience, Stockholm, Sweden, roczny pobyt, Guest Researcher.
Terminy posiedzeń Rady Wydziału:
Protokoły z Rad Wydziału wysyłane są na pocztę służbową nauczycieli akademickich Wydziału Lekarskiego.
Wykaz wymaganej w jednostce organizacyjnej dokumentacji dydaktyki na kierunku lekarskim
– regulaminem wewnętrznym jednostki,
– aktualnymi wymaganiami niezbędnymi do uzyskania zaliczenia przedmiotu,
– informacją o formie zaliczenia lub egzaminu oraz zakresie wymagań i zagadnieniami egzaminacyjnymi,
– regulaminem porządkowym sali/ przepisami BHP.
– ćwiczenia i seminaria – w wersji papierowej,
– wykłady – w wersji elektronicznej, pliki przechowywane w sekretariacie jednostki
– wiedzy (np. sprawdziany, testy, protokoły z odpowiedzi ustnych),
– umiejętności (np. arkusze obserwacji),
– kompetencji (np. arkusz przedłużonej obserwacji studenta),
zgodnie z informacją zawartą w sylabusie.
Wytyczne przeprowadzania egzaminów i zaliczeń ustnych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
przygotowane na podstawie Regulaminu studiów (załącznik do Uchwały Nr 167/2022 Senatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z dnia 27 kwietnia 2022 roku)
Forma zaliczenia ustnego powinna zostać opisana w sylabusie.
Wykaz koordynatorów i opiekunów praktyk
KOORDYNATOR KIERUNKU |
prof. dr hab. n. med. Tomasz Blicharski |
Katedra Rehabilitacji i Fizjoterapii |
81 724 4894 81 724 4184 81 724 4179 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ A. Nauki morfologiczne |
prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pedrycz-Wieczorska |
Zakład Histologii, Embriologii i Cytofizjologii |
81 448 6154 |
|
Podstawy Medycyny Anatomia |
dr n. med. Jacek Baj, prof. UML |
Zakład Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej |
81 448 6022 |
|
Podstawy Medycyny Histologia i embriologia z cytofizjologią |
dr n. med. Marta Lis-Sochocka |
Zakład Histologii, Embriologii i Cytofizjologii |
81 448 6153 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ B. Naukowe podstawy medycyny |
prof. dr hab. n. med. Teresa Małecka-Massalska |
Zakład Fizjologii Człowieka |
81 448 6080 |
|
Podstawy Medycyny Fizjologia człowieka |
dr n. med. Michał Sagan |
Zakład Fizjologii Człowieka |
81 448 6080 |
|
Biofizyka |
dr hab. n. med. Justyna Widomska, prof. ucz. |
Zakład Biofizyki |
81 448 6332 |
|
Chemia |
dr n. med. Dorota Luchowska-Kocot |
Zakład Chemii Medycznej |
81 448 6190 |
|
Biochemia i biologia molekularna |
dr n. farm. Ewa Nowosadzka |
Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej |
81 448 6350 |
|
Podstawy Metodyki i Prowadzenia Badań Naukowych A |
prof. dr hab. n. med. Jarogniew Łuszczki |
Zakład Patofizjologii |
81 448 6500 81 448 6503 |
|
Podstawy Metodyki i Prowadzenia Badań Naukowych B |
dr hab. n. o zdrowiu Bartłomiej Drop |
Zakład Informatyki i Statystyki Medycznej z Pracownią e-zdrowia |
81 448 6732 |
|
Podstawy Metodyki i Prowadzenia Badań Naukowych C |
dr n. med. Paula Wróblewska-Łuczka |
Zakład Patofizjologii |
81 448 6508 81 448 6500 |
|
Podstawy Metodyki i Prowadzenia Badań Naukowych C |
dr n. med. Tomasz Słomka |
Zakład Informatyki i Statystyki Medycznej z Pracownią e-zdrowia |
81 448 6733 |
|
Podstawy Metodyki i Prowadzenia Badań Naukowych D |
dr hab. n. med. Paulina Własiuk |
Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej |
81 448 6636 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ C. Nauki przedkliniczne |
dr hab. n. med. Grażyna Wójcicka |
Zakład Patofizjologii |
81 448 6506 |
|
Farmakologia / |
dr hab. n. med. Zofia Danilczuk |
Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej |
81 448 6450 |
|
Genetyka kliniczna |
dr hab. n. med. Dorota Koczkodaj |
Zakład Genetyki Nowotworów z Pracownią Cytogenetyczną |
81 448 6103 |
|
Mikrobiologia |
dr n. med. Justyna Niedźwiadek |
Katedra i Zakład Mikrobiologii Lekarskiej |
81 448 6406 |
|
Patomorfologia |
prof. dr hab. n. med. Justyna Szumiło |
Katedra i Zakład Patomorfologii Klinicznej |
81 448 6532 |
|
Patofizjologia |
dr hab. n. med. Grażyna Wójcicka |
Zakład Patofizjologii |
81 448 6506 81 448 6500 |
|
Immunologia kliniczna |
dr hab. n. med. Piotr Pożarowski |
Katedra i Zakład Immunologii Klinicznej |
81 448 6434 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ D. Nauki behawioralne i społeczne z elementami profesjonalizmu |
dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz, prof. ucz. |
Zakład Psychologii Katedry Psychospołecznych Aspektów Medycyny |
81 448 6600 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 1 |
dr n. o zdrowiu Agnieszka Rolińska |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 2 |
dr n. o zdrowiu Grażyna Gwizda |
Zakład Psychologii |
81 448 6600 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 3 |
dr n. o zdrowiu Joanna Milanowska |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 4 |
dr n. med. Magdalena Horodeńska |
Katedra Edukacji Medycznej |
81 448 5930 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 5 |
dr n. społ. Stanisław Mamcarz |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 6 |
dr n. o zdr. Joanna Milanowska |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 7 |
Mgr Wioletta Ozga |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 8 |
dr n. o zdrowiu Agnieszka Rolińska |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Psychospołeczne Aspekty Medycyny 9 |
dr hab. n. o zdr. Ewa Humeniuk |
Zakład Psychologii |
81 448 6602 |
|
Język angielski |
dr n. hum. Justyna Mandziuk-Nizińska |
Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych |
81 448 6222 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ E. Nauki kliniczne niezabiegowe |
dr hab. n. med. Wojciech Myśliński |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Onkologia |
dr n. med. Marta Morawska |
Katedra i Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku / Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej / Katedra Onkologii |
81 448 6630 |
|
Onkologia 1 / |
dr n. med. Marta Morawska |
Katedra i Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku / Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej / Katedra Onkologii |
81 448 6630 |
|
Onkologia 2 / |
dr n. med. Magdalena Skórzewska, prof. uczelni |
Klinika Chirurgii Onkologicznej |
81 531 8124 81 534 4313 |
|
Onkologia 3 / |
dr hab. n. med. Andrzej Kurylcio, prof. uczelni |
Klinika Chirurgii Onkologicznej |
81 534 4313 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Pediatria |
prof. dr hab. n. med. Beata Kulik-Rechberger |
I Katedra Pediatrii Zakład Propedeutyki Pediatrii |
81 718 5371 |
|
Pediatria III rok |
dr n. med. Katarzyna Czyż |
Klinika Patologii Noworodków i Niemowląt |
81 718 5371 |
|
Pediatria IV rok |
dr hab. n. med. Joanna Zawitkowska, prof. uczelni |
II Katedra Pediatrii |
81 718 5501 |
|
Pediatria V rok |
dr n. med. Agnieszka Mroczkowska-Juchkiewicz |
III Katedra Pediatrii |
81 718 5401 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
dr n. med. Michał Trojnar |
Katedra i Klinika Kardiologii |
81 724 4324 |
|
Kardiologia |
dr n. med. Wojciech Brzozowski |
Katedra i Klinika Kardiologii |
81 724 4151 81 724 4321 |
|
Pulmonologia i ftyzjatria |
dr n. med. Beata Gryglicka |
Katedra i Klinika Pneumonologii, Onkologii i Alergologii |
81 724 4431 |
|
Nefrologia |
dr hab. n. med. Anna Steć, prof. uczelni |
Katedra i Klinika Nefrologii |
81 724 4539 |
|
Endokrynologia |
dr n. med. Mariusz Kowalczyk |
Katedra i Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych |
81 724 4668 |
|
Reumatologia |
prof. dr hab. n. med. Bożena Targońska-Stępniak |
Katedra i Klinika Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej |
81 724 4788 81 724 4790 |
|
Gastroenterologia |
prof. dr hab. n. med. Halina Lach |
Katedra i Klinika Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową |
81 724 4672 81 724 4535 |
|
Hematologia |
dr hab. n. med. Ewa Wąsik- Szczepanek, prof. uczelni |
Katedra i Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku |
81 534 5468 |
|
Interna 1 |
dr hab. n. med. Wojciech Myśliński |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
Interna 2 |
dr n. med. Radosław Jeleniewicz |
Katedra i Klinika Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej |
81 724 4790 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
dr n. med. Justyna Stempkowska-Rejek |
Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych |
81 534 9411 |
|
Choroby zakaźne |
dr n. med. Justyna Stempkowska-Rejek |
Katedra i Klinika Chorób Zakaźnych |
81 534 9411 |
|
PUK / |
mgr Wojciech Dzikowski |
Katedra Edukacji Medycznej |
81 448 5920 |
|
Zintegrowana diagnostyka kliniczna / |
dr hab. n. med. Grzegorz Staśkiewicz, prof. ucz. |
Zakład Anatomii Prawidłowej, Klinicznej i Obrazowej |
81 448 6042 |
|
Diagnostyka laboratoryjna |
dr n. med. Iwona Kaznowska-Bystryk |
Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej |
81 448 7127 |
|
Propedeutyka i diagnostyka chorób wewnętrznych 1 / |
dr n. med. Jacek Sobstyl |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
Propedeutyka i diagnostyka chorób wewnętrznych 2 / |
dr n. med. Jacek Sobstyl |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
Toksykologia Kliniczna |
lek. med. Michał Tchórz |
Klinika Toksykologii |
|
|
Dermatologia |
dr n. med. Anna Michalak-Stoma |
Katedra i Klinika Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii |
81 532 3647 |
|
Neurologia |
dr hab. n. med. Ewa Papuć, prof. UML |
Katedra i Klinika Neurologii |
81 724 4541 81 724 4720 |
|
Rehabilitacja |
dr n. med. Mieczysław Gorzelak |
Klinika Rehabilitacji i Ortopedii |
81 724 4184 |
|
Medycyna wieku podeszłego – scenariusze symulacyjne |
dr n. med. Tomasz Bielecki |
Katedra Edukacji Medycznej |
81 448 5930 |
|
Geriatria |
dr n. med. Ewa Rymarz |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
Propedeutyka Psychiatrii |
dr hab. n. med. Agnieszka Permoda-Pachuta |
I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji |
81 748 7307 |
|
Psychiatria |
dr n. med. Justyna Morylowska-Topolska |
Katedra Psychiatrii / I Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji/ Zakład Neuropsychiatrii Klinicznej |
81 748 7307 |
|
Medycyna rodzinna |
dr hab. n. med. Ewa Rudnicka-Drożak |
Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej |
81 524 7857 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ F. Nauki kliniczne zabiegowe |
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Wallner |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 532 4127 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Chirurgia ogólna |
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Wallner |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 532 4127 |
|
Chirurgia / Chirurgia 1 / Chirurgia 2 |
dr n.med. Marek Majewski |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 534 0501 |
|
Propedeutyka chirurgii |
dr n. med. Wioletta Masiak-Segit |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 534 0501 |
|
Chirurgia naczyń |
dr n. med. Andrzej Wojtak |
Katedra i Klinika Chirurgii Naczyń i Angiologii |
81 532 5707 |
|
Urologia |
dr n. med. Przemysław Mitura |
Katedra i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej |
81 724 4794 |
|
Chirurgia urazowa |
dr hab. n. med. Jacek Gągała, prof. ucz. |
Klinika Ortopedii i Traumatologii |
81 724 4510 |
|
Chirurgia dziecięca |
dr n. med. Jadwiga Szczepińska-Sobutka |
Katedra i Klinika Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej |
81 718 5350 |
|
Torakochirurgia |
lek. med. Robert Chudzik |
Katedra i Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej |
81 724 49 03 (04) |
|
Neurochirurgia |
dr n. med. Filip Stoma |
Katedra i Klinika Neurochirurgii i Neurochirurgii Dziecięcej |
81 724 4176 |
|
Kardiochirurgia |
dr n. med. Krzysztof Olszewski |
Klinika Kardiochirurgii |
81 724 4940 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Ginekologia i położnictwo |
dr n. med. Katarzyna Romanek-Piva, prof. UML |
II Katedra i Klinika Ginekologii |
81 724 4268 |
|
Ginekologia i położnictwo |
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Polak |
I Katedra i Klinika Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii |
81 534 9890 |
|
Ginekologia i położnictwo |
dr hab. n. med. Ewa Woźniakowska, prof. uczelni UM |
III Katedra i Klinika Ginekologii Jaczewskiego 8 (SPSK nr. 4) |
81 724 4848 |
|
Ginekologia i położnictwo |
dr hab. n. med. Anna Semczuk- Sikora, prof. UML |
Katedra i Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży |
81 532 6612 |
|
Ginekologia i położnictwo |
dr hab. n. med. Żaneta Kimber-Trojnar, prof. UML |
Katedra i Klinika Położnictwa i Perinatologii |
81 724 4769 81 724 4770 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Diagnostyka obrazowa/ Radiologia z medycyną nuklearną |
prof. dr hab. n. med. Anna Drelich-Zbroja |
Zakład Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii |
81 724 4376 81 724 4154 |
|
Diagnostyka obrazowa (radiologia) |
prof. dr hab. n. med. Elżbieta Czekajska-Chehab |
I Zakład Radiologii Lekarskiej |
81 724 4660 |
|
Diagnostyka obrazowa (radiologia) |
dr hab. n. med. Grzegorz Jędrzejewski |
Zakład Radiologii Dziecięcej Katedry Radiologii |
81 741 8447 |
|
Podstawowe Umiejętności Kliniczne 1 |
dr n. med. Grzegorz Witkowski, prof. UML |
Katedra Edukacji Medycznej |
81 448 5944 |
|
Medycyna Ratunkowa |
dr n. med. Mariusz Jojczuk |
Klinika Traumatologii i Medycyny Ratunkowej |
81 532 1854 |
|
Medycyna Stanów Nagłych |
mgr Wojciech Dzikowski |
Katedra Edukacji Medycznej |
81 448 5920 |
|
Medycyna nuklearna |
lek. med. Mateusz Komosa |
Katedra i Zakład Medycyny Nuklearnej |
81 724 4339 |
|
Ortopedia dziecięca |
dr n. med. Tomasz Raganowicz |
Katedra Ortopedii Dziecięcej |
81 718 5551 |
|
Ortopedia i traumatologia |
dr hab. n. med. Jacek Gągała, prof. ucz. |
Klinika Ortopedii i Traumatologii |
81 724 4510 |
|
Traumatologia, Ortopedia, Rehabilitacja |
dr hab. n. med. Jacek Gągała, prof. ucz. |
Klinika Ortopedii i Traumatologii |
81 724 4510 |
|
Laryngologia |
lek. med. Andrzej Kucharski |
Katedra i Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej |
81 724 4518 |
|
Otolaryngologia dziecięca |
dr n. med. Izabela Szlązak |
Katedra i Klinika Otolaryngologii Dziecięcej, Foniatrii i Audiologii |
81 718 5581 |
|
Chirurgia szczękowa |
dr n. med. Jolanta Wojciechowicz |
Katedra i Klinika Chirurgii Szczękowo – Twarzowej |
81 532 3851 |
|
Transplantologia |
dr n. med. Mariusz Matuszek |
I Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego |
81 724 48 29 |
|
Onkologia 3 / |
dr hab. n. med. Andrzej Kurylcio, prof. UML |
Klinika Chirurgii Onkologicznej |
81 534 4313 |
|
Okulistyka |
dr n. med. Beata Rymgayłło-Jankowska |
Katedra Okulistyki |
81 532 4827 |
|
Anestezjologia i Intensywna terapia |
dr hab. n. med. Edyta Kotlińska-Hasiec |
I Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii |
81 724 4332 |
|
Interdyscyplinarne leczenie bólu |
dr hab. n. med. Edyta Kotlińska-Hasiec |
I Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii |
81 724 4332 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ G. Prawne i organizacyjne aspekty medycyny |
dr hab. n. o zdr. Rafał Patryn, prof. ucz. |
Zakład Nauk Humanistycznych i Medycyny Społecznej |
81 448 6850 |
|
Prawne i organizacyjne aspekty medycyny 1 |
dr n. med. Marek Kos |
Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego |
81 448 6381 81 448 6380 |
|
Prawne i organizacyjne aspekty medycyny 2 |
dr hab. n. med. Marzena Furtak- Niczyporuk, prof. UML |
Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego |
81 448 6386 |
|
Medycyna Sądowa |
lek. med. Tomasz Cywka |
Katedra i Zakład Medycyny Sądowej |
81 448 6470 81 448 6480 |
|
Orzecznictwo |
dr hab. n. med. Marzena Furtak- Niczyporuk, prof. UML |
Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego |
81 448 6386 |
|
Zarządzanie i ekonomika w służbie zdrowia |
dr hab. n. med. Marzena Furtak- Niczyporuk, prof. UML |
Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego |
81 448 6386 |
Grupa zajęć / przedmiot |
Koordynator |
Jednostka |
Telefon |
Adres e-mail |
KOORDYNATOR GRUPY ZAJĘĆ H. Praktyczne nauczanie kliniczne |
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Drabko |
Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej |
81 718 5519 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
prof. dr hab. n. med. Maria Majdan |
Katedra i Klinika Reumatologii i Układowych Chorób Tkanki Łącznej |
81 724 4790 |
|
Choroby wewnętrzne – TEST |
prof. dr hab. n. med. Halina Lach |
Katedra i Klinika Gastroenterologii z Pracownią Endoskopową |
81 724 4535 |
|
Choroby wewnętrzne – OSCE |
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Dzida |
Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych |
81 532 7717 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Pediatria |
prof. dr hab. n. med. Iwona Beń-Skowronek |
Klinika Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej z Pracownią Endokrynologiczno-Metaboliczną III Katedry Pediatrii |
81 718 5440 |
|
Pediatria – TEST |
prof. dr hab. n. med. Elżbieta Pac-Kożuchowska |
Klinika Pediatrii i Gastroenterologii |
81 718 5420 |
|
Pediatria – OSCE |
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Drabko |
Klinika Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej II Katedry Pediatrii |
81 718 5500 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Chirurgia |
prof. dr hab. n. med. Grzegorz Wallner |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 532 4127 |
|
Chirurgia – TEST |
dr n. med. Justyna Wyroślak-Najs |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
|
|
Chirurgia – OSCE |
lek. med. Kamil Nurczyk |
II Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego |
81 534 0501 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY Ginekologia i położnictwo |
prof. dr hab. n. med. Tomasz Paszkowski |
III Katedra i Klinika Ginekologii |
81 724 4848 |
|
Ginekologia i położnictwo – TEST |
dr hab. n. med. Konrad Futyma, prof. UML |
II Katedra i Klinika Ginekologii |
81 724 4268 |
|
Ginekologia i położnictwo – OSCE |
dr hab. n. med. Anna Semczuk- Sikora, prof. UML |
Katedra i Klinika Położnictwa i Patologii Ciąży |
81 532 6612 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
prof. dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz |
Katedra Psychiatrii |
81 748 7307 |
|
Psychiatria – TEST |
prof. dr hab. n. med. Hanna Karakuła-Juchnowicz |
Katedra Psychiatrii |
81 748 7307 |
|
Psychiatria – OSCE |
dr n. med. Justyna Morylowska-Topolska |
Zakład Neuropsychiatrii Klinicznej |
81 748 7307 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
prof. dr hab. n. med. Adam Nogalski |
Klinika Traumatologii i Medycyny Ratunkowej |
81 532 1854 |
|
Medycyna ratunkowa – TEST |
prof. dr hab. n. med. Mirosław Czuczwar prof. dr hab. n. med. Adam Nogalski |
II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii |
81 532 2713
81 532 1854 |
|
Medycyna ratunkowa – OSCE |
lek. med. Rafał Rutyna
dr n. med. Andrzej Ochal |
I Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Katedra Edukacji Medycznej |
81 724 4332
81 532 1854 |
|
KOORDYNATOR GŁÓWNY |
dr hab. n. med. Ewa Rudnicka-Drożak |
Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej |
81 524 7857 |
|
Medycyna rodzinna – TEST |
dr hab. Ewa Rudnicka-Drożak |
Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej |
81 524 7857 |
|
Medycyna rodzinna – OSCE |
dr n. med. Tomasz Zaborowski |
Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej |
81 524 7856 |