Dowiedz się, kim jesteśmy!
Poznaj ofertę kształcenia UMLub!
Jak zostać studentem UMLub?
Dowiedz się więcej o naszych projektach i działalności naukowej!
Poznaj naszą ofertę i zostań partnerem UMLub!
Dowiedz się, kim jesteśmy!
Poznaj ofertę kształcenia UMLub!
Jak zostać studentem UMLub?
Dowiedz się więcej o naszych projektach i działalności naukowej!
Poznaj naszą ofertę i zostań partnerem UMLub!
Uniwersytet Medyczny w Lublinie oferuje studentom oraz pracownikom zagranicznych uczelni staż naukowy w wybranej jednostce Uniwersytetu.
Partner, czyli zagraniczna uczelnia wyższa oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie w ramach wzajemnej współpracy umożliwiają Stażyście uczestniczenie w badaniach naukowych prowadzonych w Uniwersytecie Medyczny w Lublinie.
Staż naukowy to nie tylko odbycie praktyki w celu pogłębienia wiedzy i umiejętności praktycznych z określonej dziedziny, ale również transfer wiedzy, innowacji i wymiana doświadczeń pomiędzy Stronami.
Jednostka uczelni organizująca staż kontaktuje się z Sekcją ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji, gdzie przygotowywana jest umowa określająca warunki stażu.
Wyznaczony opiekun Stażysty w jednostce goszczącej odpowiedzialny jest za dostarczenie niezbędnych danych do umowy, przekazanie stażyście kopii umowy oraz pomoc stażyście w zakwaterowaniu, jeśli zaistnieje taka jest potrzeba.
Obowiązkiem Stażysty jest organizacja ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenia zdrowotnego, które pokrywa koszty leczenia na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, na okres pobytu na stażu.
Koszty związane z przyjazdem i pobytem w Polsce, takie jak koszty podróży, zakwaterowania czy wyżywienia, leżą po stronie Stażysty i Partnera.
(dokument do pobrania)
Program Fulbrighta to flagowy międzynarodowy program wymiany edukacyjnej rządu USA. Program Fulbrighta od ponad 70 lat wspiera współpracę na rzecz rozwoju nauki, kultury oraz relacji międzyludzkich i międzyinstytucjonalnych między Stanami Zjednoczonymi a ponad 160 krajami.
W ramach programów oferowanych przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza stypendystów Fulbrighta.
Fulbright Specialist Program to program krótkoterminowej wymiany naukowo-badawczej mający na celu pogłębienie oraz rozszerzenie współpracy między polskimi instytucjami a amerykańskimi naukowcami i naukowczyniami.
W ramach programu Inter-Country Travel Grant polskie instytucje (uczelnie wyższe, stowarzyszenia studenckie, koła naukowe, organizacje pozarządowe) mogą zaprosić amerykańskiego naukowca, który przebywa obecnie w Europie na stypendium Fulbrighta, do udziału w jednorazowym wydarzeniu, np. wykładzie gościnnym, konferencji czy spotkaniu ze studentami.
Więcej informacji na: fulbright.edu.pl
Erasmus + to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2021-2027. Jego całkowity budżet wynosi 26,2 mld euro. Program wspiera realizację priorytetów i działań określonych w europejskim obszarze edukacji, Planie działania w dziedzinie edukacji cyfrowej oraz Europejskim programie na rzecz umiejętności. Pomaga wcielić w życie Europejski filar praw socjalnych, wdraża strategię UE na rzecz młodzieży na lata 2019–2027 i rozwija europejski wymiar sportu.
W Polsce programem zarządza Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji
Więcej informacji na: erasmus.umlub.pl
Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza wybitnych naukowców, jako tzw. Profesorów Wizytujących w związku z realizowanymi projektami oraz w celu wzmacniania potencjału dydaktycznego i naukowego. Jest to przyjazd na dłuższy okres czasu w celu realizacji dydaktyki w ciągu roku akademickiego lub projektu badawczego w ramach współpracy z UM w Lublinie.
Pobyt profesorów wizytujących z krajowych i zagranicznych środowisk akademickich oraz naukowych przynosi korzyści rozwoju zarówno kadrze dydaktyczno-naukowej jak i studentom oraz otwiera ścieżki do szerszej współpracy.
Podstawowe informacje dla kandydata
Dziekan jednostki przyjmującej konsultuje nowe stanowisko z Radą Naukową Kolegium lub Radą ds. Kształcenia.
Wniosek o pracę w niepełnym wymiarze godzin musi zostać zatwierdzony przez Radę Naukową Kolegium lub Radę ds. Kształcenia. Następnie następuje nawiązanie stosunku pracy* i nadanie statusu visiting professor.
Podanie o zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na okres powyżej 3 miesięcy należy złożyć do Rektora Uczelni na konkurs na stanowisko, który trwa 30 dni. Po pozytywnym rozstrzygnięciu konkursu następuje zatrudnienie* i nadanie statusu visiting profesor.
* Warunki zostaną szczegółowo przedstawione przez jednostkę przyjmującą.
Kierownik jednostki przyjmującej składa na 2 miesiące przed planowanym podjęciem zatrudnienia wniosek o zatrudnienie profesora wizytującego na podstawie umowy cywilnoprawnej do właściwego Dziekana i po uzyskaniu opinii przekazuje do Sekcji ds. Umiędzynarodowienia i Cyfryzacji w celu uzyskania zgody Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki. Po pozytywnym zatwierdzeniu następuje zatrudnienie i nadanie statusu profesora wizytującego.
W CELU REALIZACJI DYDAKTYKI
Profesor wizytujący zobowiązany jest do:
W CELU PRZEPROWADZENIA SZKOLEŃ
Profesor wizytujący zobowiązany jest do:
Uczelnia zapewnia profesorowi wizytującemu:
Obowiązkiem jednostki występującej o zatrudnienie profesora wizytującego jest rezerwacja miejsc noclegowych oraz przygotowanie zlecenia wypłaty zaliczki na diety.
Zasady przyjmowania profesora wizytującego sprecyzowane są szczegółowo w Zarządzeniu Nr 97/2021 Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z dnia 25 czerwca 2021 roku
Uniwersytet Medyczny w Lublinie jest otwarty na wizyty gości z zagranicy w ramach umowy o współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej oraz w ramach programu międzynarodowego. Pobyt gości z międzynarodowych środowisk akademickich oraz naukowych przynosi korzyści rozwoju zarówno kadrze dydaktyczno-naukowej jak i studentom oraz otwiera ścieżki do szerszej współpracy.
Wizyty gości zagranicznych, choć na krótki okres czasu, zawsze owocowały pogłębianiem współpracy, wspólnymi publikacjami czy organizowaniem przez jednostkę wizytującą dłuższego pobytu dla gościa jako Profesora Wizytującego.
Zamierzając zaprosić gości zagranicznych do naszej Uczelni, należy odpowiednio wcześniej uzyskać akceptację zaproszenia przez właściwego przedstawiciela władz Uczelni.
Zgodnie z zarządzeniem w sprawie zasad przyjmowania, finansowania i rozliczania wizyt gości zagranicznych istnieje możliwość sfinansowania wizyty (diety, zakwaterowania) z różnych źródeł Uniwersytetu Medycznego poprzez złożenie formularza wniosku do Prorektora ds. Umiędzynarodowienia, Cyfryzacji i Promocji. We wniosku należy określić cel i okres pobytu, miejsce zakwaterowania oraz źródła i zakres finansowania pobytu.
Obowiązkiem jednostki przyjmującej gościa zagranicznego jest rezerwacja noclegów oraz przygotowanie zlecenia wypłaty zaliczki na diety dla gościa zagranicznego.
Rozliczenie zaliczki powinno nastąpić nie później niż 14 dni po wizycie gościa.
Dokumenty niezbędne do rozliczenia zaliczki:
Nie jesteś jeszcze członkiem? Zarejestruj się teraz
Czy jesteś członkiem? Zaloguj się teraz