Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aplikacje

DENT-X

Nowoczesna nauka radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej

 

Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Rentgenodiagnostyki Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej uzyskało dofinansowanie w konkursie MEiN na opracowanie aplikacji mobilnej DentX ułatwiającej naukę radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej. W skład zespołu realizującego projekt wchodzili członkowie Koła Naukowego: Aleksandra Bukiel, Katarzyna Kranz, opiekun Koła dr n. med. Magdalena Piskórz i Kierownik Zakładu Prof. dr hab. n. med. Ingrid Różyło-Kalinowska.

 

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy z zainstalowanymi aplikacjami mobilnymi jest podręcznym narzędziem do nauki i pracy. Wielu studentów korzysta nie tylko z takich narzędzi jak e-booki, ale aplikacji mobilnych, np. przygotowujących do egzaminu typu LDEK. 

 

DentX umożliwia użytkownikom naukę, uzupełnienie oraz poszerzenie swojej wiedzy z zakresu radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej dzięki dużej bazie przykładowych zdjęć rtg. oraz ich analizie przeprowadzonej przez zespół specjalistów. Aplikacja zapewni dostęp do interaktywnych testów sprawdzających zdobytą wiedzę.

 

Dwujęzyczność aplikacji pozwala na naukę nomenklatury radiologicznej i stomatologicznej w języku angielskim, dzięki czemu przydatna jest zarówno dla studentów polskich, jak i anglojęzycznych.

 

Aplikacja jest skierowana do studentów, lekarzy oraz lekarzy dentystów i będzie bezpłatna. Dostępna w App Store oraz Google Play oraz poniżej w pliku do pobrania.

 

Plakat reklamujący aplikację DentX

 

Pliki do pobrania

dentxapk.apk

Aplikacja DentX

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Czerwiec 2024