Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum ogłoszeń - rok 2017

22.11.2017

„Dar Młodzieży" popłynie w rejs dookoła świata - konkurs dla studentów uczelni wyższych

W maju 2018 roku jeden z najsłynniejszych polskich żaglowców  „Dar Młodzieży” rozpocznie rejs dookoła świata – pod hasłem  „Rejs Niepodległości”.
 

Oficjalnymi organizatorami Rejsu Niepodległości są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni, Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu. Impulsem do organizacji tego wielkiego wydarzenia jest Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, którą będziemy obchodzić w 2018 roku. Rejs statku zakończy się w 34. Światowych Dniach Młodzieży” w Panamie w styczniu 2019 roku.


OTWARTY KONSURS DLA MŁODZIEŻY AKADEMICKIEJ

Rok przed właściwymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i pół roku przed rozpoczęciem rejsu odbędzie się konkurs „Rejs Niepodległości”, który będzie dla młodych ludzi szansą do zaprezentowania się w roli Młodych Ambasadorów. Poprzez ukazanie walorów i piękna swoich „małych Ojczyzn” będą promowali Polskę za granicą. Konkurs jest także okazją do pogłębienia wiedzy historycznej na temat swojego kraju.


Celem konkursu jest wyłonienie symbolicznej liczby 100 laureatów, którzy w nagrodę popłyną żaglowcem „Dar Młodzieży” na jednym z odcinków dookoła świata oraz będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu z Papieżem Franciszkiem podczas „34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie” w dniach 22-27 stycznia 2019 roku.

 

Etap I
Uczestnicy przesyłają zdjęcia lub krótkie filmy, gdzie w roli „Młodego Ambasadora” przedstawią piękno swojej „małej Ojczyzny” w której żyją i z którą są emocjonalnie związani i za jej pośrednictwem chcieliby pokazać i promować Polskę. 

Internauci głosują na wybrane zdjęcie lub film, natomiast o zakwalifikowaniu do II etapu konkursu decyduje uzyskana liczba głosów. Do II etapu przechodzi 70% uczestników.

 

Etap II
Uczestnicy wypełniają test jednokrotnego wyboru składający się z 30 pytań z zakresu: historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku, podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematu „Morze w Biblii". Laureatami konkursu zostaje 100 osób, które uzyskają największą liczbę poprawnych odpowiedzi na teście.

 

Po szczegóły konkursu zapraszamy na stronę internetową Rejsu Niepodległości oraz  Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

 

Pliki do pobrania

o_rejsie_niepodleglosci.pdf

Informacje o konkursie

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Czerwiec 2024