Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Ogłoszenia

14.09.2021

Informacje dla Studentów rozpoczynających I rok studiów w roku akademickim 2021/2022 na kierunku Biomedycyna i Dietetyka

Drodzy Studenci,

Od 1 października Dziekanat Wydziału Biomedycznego będzie mieścił się przy ul. Chodźki 7 na parterze w Budynku Collegim Didacticum. Godziny otwarcia Dziekanatu dla studentów : 9:00-14:30.

Numer telefonu: 81 448 73 00 (aktywny od 1 października).

 

Osoba zajmująca się studentami: Katarzyna Skiba, mail: katarzyna.skiba@umlub.pl (aktywny już teraz)

Ogólny adresy mailowy: dziekanat.biomedyczny@umlub.pl (aktywny od 1 października)

 

Strona internetowa Uczelni: www.umlub.pl

 

Zakładka Dziekanat Wydziału Biomedycznego. Strona Dziekanatu Biomedycznego jest jeszcze w trakcie przebudowy. W tym momencie przydatne informacje znajdziecie Państwo na stronie głównej Uczelni w zakładce Studenci i doktoranci oraz w zakładce Rekrutacja. W ciągu kilku najbliższych dni strona Dziekanatu zostanie uruchomiona.

Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z treścią strony Uczelni i naszego Dziekanatu. Na stronie Dziekanatu będziemy zamieszczać różne informacje, które przez cały okres studiów będą Państwu służyły za przewodnik.

W naszym Dziekanacie jest miejsce zwane popularnie POS czyli Pokój Obsługi Studenta. Tutaj będziecie Państwo składać wnioski do Dziekana, inne podania i dokumenty, a także będziecie odbierać zaświadczenia i decyzje, ponadto umawiać się na spotkania z osobą prowadzącą studia oraz z Dziekanem.

Załatwianie wszystkich spraw studenckich rozpoczynacie Państwo w POS.

 

Wiele spraw załatwiamy mailowo lub poprzez kontakt telefoniczny. Gdyby potrzebny był bezpośredni kontakt z pracownikiem dziekanatu, wtedy należy umówić się na spotkanie mailowo lub telefonicznie.

Prosimy o wybranie spośród swojego grona Starosty. Będzie to osoba, która poprowadzi wiele Waszych wspólnych spraw w Dziekanacie np. odbierze legitymacje czy identyfikatory.

Ważna informacja dotycząca legitymacji studenckich. Dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia będziemy wydawać legitymacje do 14 X.

Identyfikatory otrzymacie Państwo na początku października. Identyfikatory trzeba zabierać na zajęcia.

 

Rzeczą niezmiernie ważną i obowiązkową jest logowanie się do Portalu Studenta. Tam zobaczycie Państwo harmonogram zajęć dla swojej grupy, swój indeks, sprawdzicie także ważność badań lekarskich. Na Portalu Studenta zamieszczane są informacje dotyczące m. in. toku studiów, indywidualnego numeru konta bankowego, harmonogram studiów.

Portal Studenta to podstawowe miejsce internetowego kontaktu z Dziekanatem. Tutaj będziemy wysyłać Wam komunikaty i wiadomości. Dziekanat nie będzie przesyłał informacji na prywatne mailowe konta studentów. Posługujemy się wyłącznie adresami uczelnianymi : nr albumu@umlub.pl

Każdy student ma założone konto w Portalu Studenta oraz każdy student posiada konto w studenckiej poczcie email.

Link do Portalu Studenta: portal.student.umlub.pl

Dostęp do Portalu Studenta odbywa się w oparciu o usługę jednolitego logowania czyli autoryzujemy się przy użyciu tego samego loginu i hasła co do poczty e-mail (poczta.student.umlub.pl), sieci bezprzewodowej (link: eduroam.umlub.pl), zasobów bibliotecznych (link: www.biblioteka.umlub.pl).

Aby zalogować się do Portalu Studenta, należy podać identyfikator oraz hasło.

Identyfikatorem jest numer albumu studenta.

W celu uzyskania hasła umożliwiającego zalogowanie się do Portalu Studenta należy wejść na stronę: umlub.pl/studenci-i-doktoranci/zmiana-hasla/

Aby zresetować hasło należy wpisać numer albumu oraz adres e-mail wprowadzony do systemu podczas rejestracji na studia (lub później zaktualizowany w Dziekanacie).

Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca link do zmiany hasła.

W przypadku problemów z użytkowaniem Portalu Studenta proszę o kontakt z Administratorem ZSI na adres mailowy: zsi@umlub.pl lub pomocportalstudenta@umlub.pl

Studenci I roku dokonują wpłaty za legitymację studencką w kwocie 22 zł na indywidualny numer rachunku, który widnieje na Portalu Studenta (zakładka Płatności).

Zgubienie lub zniszczenie legitymacji pociąga za sobą konieczność złożenia podania o wyrobienie duplikatu legitymacji studenckiej oraz dokonanie opłaty w kwocie 33 zł.

 

Immatrykulacja dla Państwa odbędzie się 1 października o godzinie 14:00 w Auli Collegium Maius. Na uroczystość proszę zabrać maseczkę, rękawiczki oraz własny długopis.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Pliki do pobrania

harmonogram_dla_i_roku_biomedycyna_i_stopien.pdf

Harmonogram dla I roku - Biomedycyna - I stopień

harmonogram_dla_i_roku_biomedycyna_ii_stopien.pdf

Harmonogram dla I roku - Biomedycyna - II stopień

harmonogram_dla_i_roku_dietetyki_i_stopien.pdf

Harmonogram dla I roku - Dietetyka- I stopień

harmonogram_dla_i_roku_dietetyki_ii_stopien.pdf

Harmonogram dla I roku - Dietetyka- II stopień

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Lipiec 2022