Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Ogłoszenia

23.04.2024

Majowe Spotkania z Medycznym Rynkiem Pracy

Drodzy Studenci i Absolwenci,

 

W maju mamy dla Was aż 9 różnorodnych wydarzeń i choć niektóre z tematów zostały stworzone z myślą o konkretnych kierunkach, na każde ze spotkań mogą zapisać się wszyscy studenci.

 

 

Na otwierającym miesiąc spotkaniu  ”Łańcuch dostępności – standardy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami” zostaną omówione założenia standardu zapewniania dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (w tym osobom z niepełnosprawnościami) w oparciu o model tytułowy łańcucha dostępności.

 

W połowie miesiąca odbędzie się spotkanie dla studentów ratownictwa medycznego, którzy chcą już przygotować się do wkraczania na rynek pracy: „Ratownik Medyczny w Pogotowiu Ratunkowym – niezbędne wskazówki przy szukaniu pracy”.

Studenci dietetyki będą mieli aż dwa tematy specjalnie dla nich: „Dietetyk on-line- wyzwanie czy przyszłość w pracy?” oraz „Dietetyk na swoim – szanse i wyzwania”. Na spotkaniach zostaną poruszone takie tematy jak praca jako dietetyk online, nowinki technologiczne w pracy dietetyka czy marka osobista w pracy dietetyka. Dietetycy prowadzący własną działalność gospodarczą podzielą się swoim doświadczeniem m.in. z realizacji projektów w ramach Funduszy Europejskich czy współpracy z POZ.

 

Maj obfituje także w spotkania dedykowane studentom Farmacji – „Apteka dla pacjenta, czyli obalamy mit farmaceuty-sprzedawcy” oraz „Rynek pracy dla absolwentów kierunku Farmacja”. Pierwszy warsztat będzie poprzedzony krótkimi wykładami dotyczącymi usług farmaceutycznych w aptekach oraz medycznej marihuany. Na przyszłych farmaceutów czeka także praktyczny warsztat prowadzony przez firmę ZIKO „Diagnoza potrzeb pacjenta” w czasie którego nauczą się w praktyce wykorzystywać lejek pytań i budować wywiad pogłębiony.

 

Podczas warsztatu psychologicznego „Trening poczucia wartości i akceptacji siebie” będziecie mogli dowiedzieć się, jakie metody pomagają zaakceptować siebie ze wszystkimi zaletami i wadami. Pamiętajmy, że poczucie wartości istotnie wpływa na nasze życiowe decyzje, więc warto się nim zaopiekować jak najszybciej.  Tuż po spotkaniu odbędzie się trzeci już warsztat „iTOP (individually trained oral prophylaxis) czyli o indywidualnym treningu higieny jamy ustnej”, który od początku tegorocznych „Spotkań…” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach już niebawem na Biura Karier i stronie internetowej www.biurokarier.umlub.pl – śledźcie nas uważnie!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Biuro Karier

CENTRUM EDUKACJI MEDYCZNEJ

Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Studenci i doktoranci

Kalendarz

Czerwiec 2024