
Wysokie Kwalifikacje Lekarzy - program kursów doskonalących Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
O projekcie
Nr umowy o dofinansowanie: POWR.05.04.00-00-0079/16-00
Tytuł projektu: Wysokie kwalifikacje Lekarzy – program kursów doskonalących Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój
Oś priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia. Działanie 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Uniwersytet Medyczny w Lublinie dbając o rozwój i podnoszenie kwalifikacji oraz kompetencji zawodowych kadr medycznych z powodzeniem aplikował o środki na realizację projektu pod nazwą „Wysokie kwalifikacje Lekarzy – program kursów doskonalących Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój , Oś priorytetowa V Wsparcie dla obszaru zdrowia, Działania 5.4 Kompetencje zawodowe i kwalifikacje kadr medycznych.
Okres realizacji projektu: 1 stycznia 2017 – 31 grudnia 2018
Dofinansowanie projektu z UE: 642 326,62 zł
Aktualności
Dodatkowe 2 edycje szkoleń
Informujemy, że udało nam się przedłużyć realizację projektu i biorąc pod uwagę zainteresowanie tematyką kursu, proponujemy Państwu udział w szkoleniu: „Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych”.
Do wyboru są dwa terminy:
- 6-7 kwietnia 2019
- 11-12 maja 2019
Są to ostatnie szkolenia w ramach projektu.
Zainteresowane Osoby zapraszamy do kontaktu: Hanna Kulpa – koordynator projektu, e-mail: hanna.kulpa@umlub.pl, tel. 81 448 5297.
Ostatnie wolne miejsca na szkolenia
Informujemy uprzejmie, że zostały ostatnie wolne miejsca oraz terminy na szkolenia z tematyki w roku 2018:
Kurs „Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych”
W terminach:
24-25 listopada 2018 lub 1-2 grudnia 2018
Kurs „Najważniejsze, praktyczne problemy w ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu”
W terminach:
1-2 grudnia 2018 lub 8-9 grudnia 2018
Zmiana terminu szkolenia
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że szkolenie z tematyki „Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych” w terminie 29-30 września zostało odwołane. Proponujemy szkolenie z tej tematyki w terminach 27-28 października, 24-25 listopada lub 1-2 grudnia 2018.
Przedłużenie okresu rekrutacji
Informujemy, że okres rekrutacji został przedłużony do 31 grudnia 2018 roku. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kursach.
Nowe terminy kursów
Na stornie projektu w zakładce Harmonogramy kursów pojawiły się dodatkowe edycje kursów z ortopedii dziecięcej i antybiotykoterapii. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania dokumentów rekrutacyjnych.
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że kurs z "Diagnostyki zapaleń stawów" planowany na dzień 24 lutego 2018 roku został przeniesiony na 17 lutego 2018 roku.
Wolne miejsca na kursie z ortopedii dziecięcej
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc na kursach "Najważniejsze praktyczne problemy z ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu" oraz "Diagnostyka zapaleń stawów". Oba kursy odbędą się w dniach 17-18 lutego 2018 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania dokumentów rekrutacyjnych.
Nowe terminy kursów
Na stronie projektu w zakładce Harmonogramy kursów pojawił się pełny terminarz kursów z ortopedii dziecięcej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania zgłoszeń na kursy w przyszłym roku.
Został również zaktualizowany harmonogram kursu z antybiotykoterapii. Pojawił się nowy termin w lutym.
Termin I edycji kursu z ortopedii dziecięcej
Informujemy, że I edycja kursu pn. "Najważniejsze praktyczne problemy z ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu" odbędzie się w dniach 2-3 grudnia 2017 roku. Zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych.
Aktualizacja harmonogramu kursów
Powstał nowy harmonogram kursu pn. „Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika”. Nowy dokument jest dostępny w zakładce Harmonogramy
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że kurs pn. „Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika” planowany na 30 września-1 października 2017 r nie odbędzie się. Wszystkich Uczestników, którzy zgłosili się na tę edycję zapraszamy na 7-8 października 2017 r.
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie
Posiadamy jeszcze wolne miejsca na kursach:
- Hematologia 30 września – 1 października,
- Antybiotykoterapia 21-22 października,
- Diagnostyka zapaleń stawów 21 października.
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że kurs pn. „Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych” planowany na 16-17 września 2017 roku nie odbędzie się. Wszystkich Uczestników, którzy zgłosili się na tę edycję zapraszamy na 21-22 października 2017 roku.
Zmiana w dokumentacji rekrutacyjnej
W związku z koniecznością zmiany w treści dokumentacji rekrutacyjnej (Formularz zgłoszenia udziału oraz Wzór zaświadczenia o realizacji podstawowej opieki zdrowotnej w POZ), prosimy o korzystanie z nowych wzorów dostępnych dla Kandydatów na stronie projektu w Plikach do pobrania. Osoby, które zgłosiły się do projektu korzystając ze starych wzorów zostaną poproszone o uzupełnienie brakujących informacji przed rozpoczęciem szkolenia.
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że kurs pn. „Diagnostyka zapaleń stawów” planowany na 1 lipca br. nie odbędzie się. NOWY TERMIN kursu został wyznaczony na 15 lipca 2017 roku.
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że kurs pn. „Antybiotykoterapia empiryczna i celowa w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych” planowany na 24-25 czerwca b.r. nie odbędzie się. NOWY TERMIN kursu został wyznaczony na 16-17 września 2017 r.
Zmiana terminu kursu
Informujemy, że pierwszy termin kursu „Diagnostyka zapaleń stawów” został przeniesiony z 10 czerwca 2017 roku na 1 lipca 2017 roku. Wszystkich chętnych do udziału w kursie serdecznie zapraszamy do składania dokumentów rekrutacyjnych.
Cel projektu
Podstawowym celem projektu „Wysokie kwalifikacje Lekarzy – program kursów doskonalących Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” jest rozwój kompetencji zawodowych i kwalifikacji u 510 lekarzy z uwzględnieniem współpracujących z placówkami POZ poprzez kursy doskonalące (inne niż specjalizacje) realizowane do dnia 31.12.2018r., dotyczące zagadnień opartych o Evidence Based Medicine związanych z wczesnym wykrywaniem:
- Chorób nowotworowych (kurs: Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika)
- Chorób układu kostno–stawowo–mięśniowego (kurs: Najważniejsze, praktyczne problemy z ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu + Diagnostyka zapaleń stawów)
- Chorób układu oddechowego (kurs: Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych)
Proponowane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie wsparcie bazuje na doświadczeniu medycyny opartej na faktach oraz na najnowszej wiedzy pochodzącej z systematycznych badań naukowych. Dzięki zaangażowaniu wysoko wykwalifikowanych wykładowców mających duże osiągnięcia naukowe i doświadczenie dydaktyczne, kursanci zwiększą swoje kompetencje w obszarach istotnych z punktu widzenia epidemiologiczno-demograficznych kraju.
Działania
Kursy realizowane w ramach projektu:
- Najważniejsze praktyczne problemy z ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu – kurs dwudniowy, 16 godz. dydaktycznych, skierowany głównie do lekarzy rodzinnych i pediatrów – planowane 6 edycji
- Antybiotykoterapia empiryczna i celowa w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych - kurs dwudniowy, 20 godz. dydaktycznych, skierowany głównie do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – planowane 8 edycji
- Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika – kurs dwudniowy, 20 godz. dydaktycznych, skierowany głównie do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy ginekologów – planowane 16 edycji
- Diagnostyka zapaleń stawów – kurs jednodniowy, 8 godz. dydaktycznych, skierowany głównie do lekarzy rodzinnych, internistów i specjalistów reumatologów – planowane 4 edycje.
Pełne wsparcie w ramach projektu obejmuje:
- bezpłatne kursy doskonalące (inne niż specjalizacje) dotyczące zagadnień opartych o Evidence Based Medicine związanych z wczesnym wykrywaniem chorób nowotworowych, chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego i chorób układu oddechowego,
- dyplom ukończenia kursu,
- możliwość uzyskania punktów edukacyjnych,
- catering oraz przerwy kawowe,
- możliwość zwrotu kosztów dojazdu oraz zapewnienie noclegów dla osób spoza Lublina (szczegółowe warunki określone w regulaminie, dostępnym na stronie projektu)
Kursy prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę Uniwersytetu Medycznego, w sposób dostarczający najbardziej aktualnej wiedzy w obszarze diagnostyki i leczenia chorób cywilizacyjnych najczęściej występujących w społeczeństwie. Zajęcia będą odbywać się w systemie weekendowym (jeden weekend-jeden kurs), w grupach średnio 15 osobowych. Każdy z Uczestników może wziąć udział tylko w jednym kursie.
Podczas zajęć będą wykorzystane sale i laboratoria Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne oraz dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Rekrutacja będzie się odbywać zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji.
Liczba miejsc na poszczególne kursy jest ograniczona.
Rezerwacji miejsc na danym kursie można dokonywać drogą mailową, jednak potwierdzeniem udziału w projekcie jest złożenie w Biurze Projektu (pocztą lub osobiście) oryginałów dokumentacji rekrutacyjnej:
- formularz zgłoszenia udziału
- oświadczenie uczestnika projektu
- dokument potwierdzający prawo wykonywania zawodu Lekarza
- zaświadczenie o realizacji POZ (tylko lekarze POZ)
Kontakt do Biura Projektu:
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Al. Racławickie 1,
20-059 Lublin,
II piętro, pok. 235
tel. (81) 448-52-97
e-mail: hanna.kulpa@umlub.pl
Harmonogramy kursów
Najważniejsze, praktyczne problemy w ortopedii dziecięcej stanowiące trudności diagnostyczne dla lekarzy pierwszego kontaktu
I edycja | 2-3 grudnia 2017 roku |
II edycja | 20-21 stycznia 2018 roku |
III edycja | 17-18 lutego 2018 roku |
IV edycja | 17-18 marca 2018 roku |
V edycja | 7-8 kwietnia 2018 roku |
VI edycja | 23-24 czerwca 2018 roku |
VII edycja | 15-16 września 2018 roku |
VIII edycja | 20-21 października 2018 roku |
X edycja | 17-18 listopada 2018 roku |
XI edycja | 24-25 listopada 2018 roku |
XI edycja | 1-2 grudnia 2018 roku |
XII edycja | 8-9 grudnia 2018 roku |
Szczegółowy harmonogram kursów
Terminy oraz godziny kursów mogą ulec zmianie
Antybiotykoterapia empiryczna i celowana w zakażeniach układu oddechowego oraz problemy diagnostyki i interpretacji wyników badań mikrobiologicznych
I edycja | 21-22 października 2017 roku |
II edycja | 2-3 grudnia 2017 roku |
III edycja | 27-28 stycznia 2018 roku |
IV edycja | 24-25 lutego 2018 roku |
V edycja | 24-25 marca 2018 roku |
VI edycja | 16-17 czerwca 2018 roku |
VII edycja | |
VIII edycja | 4-5 sierpnia 2018 roku |
IX edycja | |
X edycja | 27-28 października 2018 roku |
XI edycja | 24-25 listopada 2018 roku |
XII edycja | 1-2 grudnia 2018 roku |
Szczegółowy harmonogram kursów
Terminy oraz godziny kursów mogą ulec zmianie
Aktualne zagadnienia z hematologii, nowotworów złośliwych skóry oraz badań przesiewowych raka jajnika
I edycja | 9-10 września 2017 roku |
II edycja |
7-8 października 2017 roku |
III edycja | 16-17 grudnia 2017 roku |
IV edycja | 13-14 stycznia 2018 roku |
V edycja | 26-27 maja 2018 roku |
VI edycja | 13-14 października 2018 roku |
Szczegółowy harmonogram kursów
Terminy oraz godziny kursów mogą ulec zmianie
Diagnostyka zapaleń stawów
I edycja |
ZMIANA na 15 lipca 2017 roku |
II edycja |
21 października 2017 roku |
III edycja | 17 lutego 2018 roku |
IV edycja | 21 kwietnia 2018 roku |
Szczegółowy harmonogram kursów
Terminy oraz godziny kursów mogą ulec zmianie
Programy kursów
Pliki do pobrania
Pliki do pobrania:
- Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie (tekst ujednolicony po zmianie z dn.11.06.2018)
Materiały szkoleniowe:
- Ortopedia (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
- Antybiotykoterapia (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
- Hematologia, dermatologia, rak jajnika
- dermatologia (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
- hematologia (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
- rak jajnika (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
- Stawy (Program Kursu, Sylabus, Materiały szkoleniowe)
Druki dla Kandydatów do zgłoszenia udziału w projekcie
- Załącznik nr 1. Formularz zgłoszenia udziału
- Załącznik nr 2. Oświadczenie Uczestnika Projektu
- Załącznik nr 5. Zaświadczenie o realizacji podstawowej opieki zdrowotnej w POZ - tylko dla lekarzy POZ
Do powyższych formularzy proszę dołączyć kopię prawa wykonywania zawodu.
Druki dla Uczestników Projektu
- Załącznik nr 3. Deklaracja uczestnictwa w Projekcie
- Załącznik nr 4. Umowa uczestnictwa
w tym dla osób starających się o nocleg i/lub zwrot kosztów dojazdu
- Załącznik nr 6. Wniosek o zapewnienie noclegu
- Załącznik nr 7. Wniosek o refundację kosztów dojazdu
- Załącznik nr 7a. Wzór zestawienia kosztów dojazdu
- Załącznik nr 7b. Oświadczenie o korzystaniu z własnego samochodu
- Załącznik nr 7c. Umowa użyczenia samochodu
-
Załącznik nr 7d. Zaświadczenie przewoźnika
-
Załącznik nr 7e. Ewidencja przebiegu pojazdu
Kontakt
Biuro Projektu:
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Al. Racławickie 1
20-059 Lublin
II piętro, pok. 235
Hanna Kulpa – koordynator projektu, tel. 81 448 52 97, e-mail: hanna.kulpa@umlub.pl
Uczelnia
- Wybory na Kadencję 2024-2028
- O Uczelni
- Władze Uczelni
- Senat
- Rada Uczelni
- Statut, Strategia UM
- Historia
- Biogramy osób ważnych w historii Uczelni
- Doktoraty Honoris Causa
- Struktura organizacyjna
- Pracownicy
- Informacje
- Zamówienia Publiczne
- Rada ds. Kształcenia
- Praca w UM
- Szpitale Kliniczne
- Projekty - Fundusze Europejskie
- Projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych
- Projekty ze środków budżetu Państwa
- Program Erasmus +
- Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność”
- NSZZ Pracowników
- Stowarzyszenia i organizacje
- Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
- Materiały do pobrania
- Mapa lokalizacji
- Spacer Wirtualny
- Media o nas
- Pracownicze Plany Kapitałowe
- Kontakt
- POMOCwKRYZYSIE
- Akademicka Pomoc Psychologiczna i Edukacyjna - APPiE
- Deklaracja dostępności
- DZIEŃ DOBRY! - przewodnik dla pracownika
- Zespół ds. Centrum Innowacji Naukowej i Dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Kalendarz
Marzec 2025
Pon | Wto | Śro | Czw | Pią | Sob | Nie |
01 | 02 | |||||
03 | 04 | 05 | 06 | 07 | 08 | 09 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
31 |