Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2013

13.12.2013

Charytatywny Koncert Świąteczny

Świąteczny Koncert Charytatywny na rzecz Przedszkola Specjalnego nr 11, pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. Andrzeja Dropa oraz Prorektora ds. Studenckich Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Andrzeja Wac-Włodarczyka, odbył się 12 grudnia 2013 roku w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.


Program wypełniły nagradzane gromkimi brawami występy: teatrzyku dzieci z Przedszkola Specjalnego nr 11 w Lublinie, Akademickiego Chóru Uniwersytetu Medycznego, Formacji Tańca Towarzyskiego „Gamza” Politechniki Lubelskiej, Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego, zespołu Breakdance oraz „Enclose”.

 

Wydarzenie połączone zostało z licytacją różnych przedmiotów, m.in. ozdób świątecznych, zdjęć, płyt i koszulek z autografami, książki z dedykacją, piłki od Mistrzyń Polski w piłce ręcznej, plastronu żużlowego z autografem wielokrotnego Mistrza Świata Hansa Nielsena i wiele innych.

 

Całkowity dochód przekazano na rzecz Przedszkola Specjalnego nr 11 w Lublinie. Za zgromadzone pieniądze dzieci otrzymają profesjonalny sprzęt nagłaśniający, wykorzystywany w teatroterapii oraz sprzęt multimedialny, który umożliwia komunikowanie się.

 

Przedszkole Specjalne nr 11 w Lublinie to jedyna tego typu placówka w województwie lubelskim, która istnieje od 1975 roku. Do przedszkola uczęszcza 71 dzieci niepełnosprawnych, w wieku od 2,5 do 8 roku życia. Opiekunowie pracują w 8 oddziałach, prowadzą indywidualne i zespołowe zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju małego dziecka.
Przedszkole prowadzi terapię dzieci z różnorodnymi zaburzeniami rozwoju, niepełnosprawnością intelektualną, mózgowym porażeniem dziecięcym, autyzmem, zespołem Downa i innymi zespołami genetycznymi.

 

 

Galeria zdjęć

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024