Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2014

22.12.2014

Azjatycki Nobel dla Prof. dr hab. Kazimierza Głowniaka

Pokojowa nagroda Gusi, tzw. „azjatycki nobel”, jest przyznawana przez Fundację Gusi Peace Prize Fundation mającą siedzibę w Manili, na Filipinach, celem uhonorowania osób i organizacji, które wnoszą wkład do globalnego pokoju i postępu w wielu dziedzinach: międzynarodowej przyjaźni, braterstwa, równości, przestrzegania praw człowieka, a także w dziedzinie kultury, nauki i współpracy gospodarczej.

 

Uroczystości odbywają się corocznie w Manili, w czwartą środę listopada, w czasie rocznicy wyzwolenia i święta narodowego Filipin.

 

W 2014 roku nominowanych do nagrody zostało 14 wybitnych osób z całego świata. W tym zacnym gronie znalazł się Prof. dr hab. Kazimierz Głowniak z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który otrzymał tę prestiżową, honorową nagrodę, przyznaną mu za szeroko prowadzoną współpracę naukową z licznymi ośrodkami naukowymi i Uniwersytetami Medycznymi w Japonii, Malezji, Tajlandii, Mongolii, Indiach, Tajwanie, Chinach, a ostatnio Kazachstanie, uwieńczoną licznymi publikacjami oraz wymianą pracowników naukowych i studentów.

Uczelnia

Kalendarz

Listopad 2022