Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

28.11.2016

Europejski Tydzień Robotyki na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

W ramach Europejskiego Tygodnia Robotyki Uniwersytet Medyczny w Lublinie i firma ACCREA zorganizowali wystawę robotów, które powstały w Lublinie. Zainteresowanych wydarzeniem nie brakowało.

 

Zwiedzający wystawę mogli zapoznać się z technologiami stosowanymi w robotyce oraz zobaczyć prototypowe roboty tworzone w Lublinie w ramach międzynarodowych projektów. Wśród nich znalazły się m.in.: robot pomagający zdalnie zbadać pacjenta (ReMeDi), robot – towarzysz życia osób z problemami z pamięcią (RAMCIP), głowa robotyczna pokazująca emocje i mobilne platformy robotyczne.

 

 

 

 

Trwającej trzy dni wystawie towarzyszyły wykłady dotyczące różnych aspektów współczesnej robotyki, z którymi wystąpili lekarze oraz inżynierowie zaangażowani w tworzenie tych robotycznych urządzeń.

 

Wystawę zwiedziło prawie 300 uczniów szkół ponadgimnazjalnych współpracujących z naszą Uczelnią na podstawie oficjalnych umów o współpracę z Ożarowa, Chełma, Świdnika i Lublina, a także gimnazjaliści i uczniowie lubelskich szkół podstawowych.

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024