Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

12.12.2016

Festiwal Sztuki Akademickiej „Konfrontacje”

Festiwal Sztuki Akademickiej...

Już po raz trzeci organizacja Młodych Medyków zorganizowała Festiwal Sztuki Akademickiej „Konfrontacje”. Wydarzenie, podczas którego studenci Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prezentowali swoje talenty, odbyło się w sobotę 26 listopada.

 

O główną nagrodę studenci rywalizowali podczas dziewięciu występów. Zaśpiewali dla nas: Karolina i Weronika Chilczuk, Joanna Wójtowicz i Mateusz Strzempa, Projekt ERYK!, Justyna Wysocka oraz Paulina Szczerbińska. Nie zabrakło też pianistów Damiana Mazura i Pawła Swatowskiego, kwartetu dętego: Grzegorza Hawryło, Damiana Radowieckiego, Iwony Wrótna, Darii Gracy, a nawet rapera Damiana Arabasza. Publiczność zaczarowały także występy iluzjonisty Michała Zaorskiego oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Decyzją Jury zwycięzcą tegorocznej edycji Festiwalu został Paweł Swatowski, który wykonał skomponowany przez siebie utwór „Bitwa”. Nagrodę Stowarzyszenia Kulturalnego im. Michała Hajnosa otrzymał Projekt ERYK! w składzie: Aleksandra Kołodyńska, Eryk Kapusta i Iga Kuliniec, którzy zadebiutowali na scenie autorską piosenką „Dogoń mnie”. Nagrodę specjalną od Organizatora otrzymał Damian Mazur, wykonując w niezwykły sposób utwór „He's a pirate”.

 

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony został na leczenie i rehabilitację Franka Kołodzieja, synka pracownika naszej Uczelni, który urodził się z zespołem wad wrodzonych. 

 

 

Organizacja Młodzi Medycy

Fot. Katarzyna Wiśniewska

 

 

Galeria zdjęć

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024