Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

19.12.2016

Wmurowano kamień węgielny pod nowy budynek SPSK nr 1 w Lublinie

15 grudnia 2016 roku uroczyście wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego z obiektów wieloletniej inwestycji pn.: „Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie”. W budynku tym, zlokalizowanym u zbiegu ul. Radziwiłłowskiej i 3 Maja, znajdzie się m.in. Klinika Chirurgii Onkologicznej oraz Zakłady Chemioterapii i Radioterapii.

 

Inwestycja jest pierwszym etapem wieloletniego projektu przebudowy i rozbudowy szpitala. Pierwszych pacjentów przyjmie w połowie 2018 roku. Będzie także nowoczesnym zapleczem dydaktycznym dla studentów naszej Uczelni.

 

Wmurowany podczas wydarzenia akt erekcyjny podpisali: reprezentujący Ministra Zdrowia Sekretarz Stanu Jarosław Pinkas, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Jego Ekscelencja Arcybiskup Stanisław Budzik, JM Rektor Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. Andrzej Drop oraz Dyrektor SPSK Nr 1 dr Adam Borowicz.

 

Wagę i znaczenie podjętej inwestycji w liście gratulacyjnym do Rektora Uniwersytetu Medycznego i Dyrektora SPSK Nr 1 w Lublinie podkreślił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pan Jerzy Kwieciński.

 

„Opieka zdrowotna to jeden z fundamentów Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Sprawniejszy system opieki zdrowotnej to taki, który wykorzystuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Zależy nam na działaniach, które zapewnią wyraźnie lepszą współpracę nauki i biznesu. (…) Dołożę wszelkich starań, aby kreowane w Polsce warunki dla rozwoju systemu ochrony zdrowia, przekładały się bezpośrednio na polepszenie jakości życia mieszkańców regionów” – czytamy w liście.

 

„Wraz z gratulacjami kieruję szczególne podziękowania za zaangażowanie w inwestycję i niejeden sukces na przestrzeni ostatnich lat, które miały przełożenie na wzrost jakości zdrowia mieszkańców województwa lubelskiego. Jednocześnie przekazuję szczególne wyrazy szacunku, a także życzenia wielu sukcesów i satysfakcji z dotychczasowych dokonań dla wszystkich wspaniałych specjalistów z Uniwersytetu Medycznego i Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie” – pisze Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

 

Zakończenie całego projektu rozbudowy i modernizacji Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie zaplanowano na 2022 rok. Inwestycja pochłonie 324 mln zł. Prace obejmą jeszcze budynki zlokalizowane przy ul. S. Staszica 11, S. Staszica 16 oraz budynek Kliniki Psychiatrii przy ul. Głuskiej 1.

 

 

Galeria zdjęć

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024