Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

22.12.2016

Świąteczny Mecz Charytatywny „Profesorowie vs Studenci”

16 grudnia na hali AZS UM Lublin odbył się Świąteczny Mecz Charytatywny w piłkę siatkową pod hasłem „Profesorowie vs Studenci”.

 

Wydarzenie zorganizowali Młodzi Medycy przy współudziale Akademickiego Związku Sportowego i Koła Naukowego AZS-iak. Celem była zbiórka pluszaków, przyborów szkolnych i słodyczy dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego.

 

Drużyna profesorów wystąpiła w składzie: kapitan Radosław Gęca, Jakub Barycki, Marcin Czop, Bartłomiej Kulesza, Ireneusz Sowa, Klaudia Lewicka, Adam Tarkowski, Paweł Gajewski. Drużynę studentów stanowili członkowie AZS i koła AZS-iak.

 

„Spotkanie rozpoczęło się od minimalnych błędów z obu stron siatki, które po paru wymianach piłki szybko wyeliminowano. Mimo krótkiego czasu na zapoznanie się ze stylem gry swoich zawodników, Profesorowie prezentowali się świetnie. W efekcie dało im to błyskotliwe zwycięstwo w 3. secie i nadzieję na emocjonujący 4. set. W tej części spotkania to jednak drużyna Studentów nie dała szans przeciwnikowi. Mecz obfitował w liczne asy serwisowe oraz fantastyczne bloki, co sprawiło, że trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem ekipy Studentów 3:1” – relacjonują Młodzi Medycy.  

 

Największymi bohaterami tego spotkania byli jednak mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, dla których udało się zgromadzić ogromną ilość maskotek.

 

Za ten dar serdecznie dziękujemy!

 

Obu zespołom gratulujemy prawdziwej sportowej rywalizacji.

 

Kolejny mecz już za rok.

 

 

Fot. Paweł Szast

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024