Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

21.12.2016

Konkurs „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”

Dziennik Gazeta Prawna zaprasza do udziału w IV edycji konkursu i cyklu redakcyjnym pod nazwą „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”.

 

Cykl redakcyjny rozpocznie się w styczniu 2017 roku. Zostaną w nim przedstawione najciekawsze wynalazki nadesłane na konkurs  „Eureka! DGP” przez polskie uczelnie, instytuty badawcze oraz jednostki naukowe PAN. Pod uwagę zostaną wzięte wynalazki, które zostały zgłoszone do Urzędu Patentowego RP w latach 2014-2015.

 

Celem akcji jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego polskich wynalazców. Jest również okazją do promocji uczelni, która może przedstawić całej Polsce swoje nieprzeciętne naukowe dokonania.    

 

 „Eureka! DGP” ukazywać się będzie w piątkowym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej mającym formułę magazynową, prezentującym obszerne, pogłębione teksty z zakresu tematyki społecznej, gospodarczej i naukowej.

 

Odkrywaniu wynalazków na łamach DGP towarzyszyć będzie konkurs, w którym nagrodą dla zespołu wynalazczego jest nagroda pieniężna w wysokości 30 000zł, a  dla uczelni, instytutu badawczego lub jednostki naukowej PAN – które zgłosiły wynalazek do konkursu – kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes (Dziennik Gazeta Prawna, Dziennik.pl, GazetaPrawna.pl, Forsal.pl) o wartości 50 000 zł. Zwycięski wynalazek wybrany spośród tych opisanych w Dzienniku Gazecie Prawnej wyłoni Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli partnerów merytorycznych, patronów medialnych, sponsora oraz redaktora naczelnego DGP. Wszystkie wynalazki nadesłane do redakcji – spełniające wymogi formalne – zostaną zaprezentowane na stronie internetowej: eureka.dziennik.pl

 

Zaproszenie do współpracy przy projekcie przyjęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Akademia Nauk, Polski Fundusz Rozwoju, Centrum Nauki Kopernik. Patronem medialnym został Program I Telewizji Polskiej. Sponsorem nagrody w konkursie jest Polpharma.

 

Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej: http://eureka.dziennik.pl

 

Zgłoszenia można składać pod adresem e-mail: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024