Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2016

28.12.2016

Jasełka dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

18 grudnia 2016 roku odbyły się Jasełka dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Duszpasterstwo Akademickie „Łukasz” organizowało je razem z Organizacją Młodych Medyków przy współudziale Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego oraz Studenckiego Koła Naukowego Bioaktywni z UMCS.

 

„Jasełka na wesoło” (reż. Magda Sienica) przedstawiło Duszpasterstwo Akademickie „Łukasz”, Centrum Wolontariatu pomalowało dzieciom twarze i rozdało prezenty od św. Mikołaja zebrane na meczu Profesorowie-Studenci w dniu 16 grudnia. Za współorganizację wydarzenia z Organizacji Młodych Medyków-EMSA Lublin odpowiedzialna była Katarzyna Wiśniewska. Jasełka uświetniło SKN Bioaktywni, prowadząc wybuchowe pokazy chemiczne.

 

Odbył się także konkurs z nagrodami, podczas którego jedna z dziecięcych drużyn wyśpiewała sobie w nagrodę misie. Jasełka prowadzili Agnieszka Chrzan-Rodak oraz Jacek Skup.

Uczelnia

Kalendarz

Luty 2025