Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2018

17.12.2018

Kongres Zdrowia Publicznego 2018

W dniach 6-7 grudnia w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbył się Kongres Zdrowia Publicznego (5 edycja).

 

Tegoroczny kongres, oprócz dotychczasowego polityczno-systemowego wymiaru, miał przede wszystkim wymiar naukowy, podkreślając wagę Evidence Based Policy w kształtowaniu polityki zdrowotnej państwa.

 

Studentka 3 roku zdrowia publicznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie była czynnym uczestnikiem tego wydarzenia i zdobyła nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za przygotowanie pracy pt. „Absolwent zdrowia publicznego jako niezbędny członek zespołu sprawującego opiekę nad pacjentem”.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia, które staje się dla nas i dla naszych studentów motywacją do dalszej pracy na rzecz rozwoju Zdrowia Publicznego” – powiedzieli nauczyciele akademiccy kształcący w zdrowiu publicznym.

 

 

 

Fot. dr Ewa Kawiak-Jawor

 

W tym miejscu, warto wspomnieć o toczących się właśnie pracach na rzecz rozwoju Zdrowia Publicznego:

  1. Sektorowa Rama Kwalifikacji dla zdrowia publicznego – przygotowana w celu uporządkowania rynkowych kompetencji i profesjonalizacji zasobów kadrowych.
  2. Centralny Rejestr Absolwentów.
  3. Profesjonalizacja zdrowia publicznego – harmonizacja procesu kształcenia w oparciu o SRK oraz przygotowanie dobrowolnego egzaminu certyfikującego dla absolwentów Zdrowia Publicznego.

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2021