Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2018

21.12.2018

Lekcja stomatologii dla licealistów

13 grudnia nauczyciele akademiccy wraz ze studentami kierunku lekarsko-dentystycznego zaprosili młodzież z lubelskich szkół na specjalną lekcję stomatologii zorganizowaną w Centrum Symulacji Medycznej. Wydarzenie odbyło się w roku 45-lecia powstania Oddziału Stomatologicznego.   

 

W lekcji stomatologii wzięło udział prawie 100 uczniów ze szkół współpracujących z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Była to młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie, III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Świdniku.

 

 

Młodzież mogła wysłuchać wykładów o fotografii stomatologicznej i implantoprotetyce, zapoznać się z zastosowaniem skanera wewnątrzustnego, a także zobaczyć nowoczesne sale ćwiczeniowe, w których swoje umiejętności szkolą adepci stomatologii.

 

Studenci opowiadali licealistom o działalności Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, a także o tym, jak wyglądają studia na kierunku lekarsko-dentystycznym.

 

„Zajęcia były super! Aż szczęka opada” – mówili uczniowie. „Sala wykładowa i wyposażenie pracowni ćwiczeniowych zapierały dech w piersiach” – dodali inni. „Wizyta na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie jeszcze bardziej zmotywowała młodzież do nauki” – podkreślili na koniec towarzyszący uczniom nauczyciele.

 

W organizację wydarzenia zaangażowali się:

  • Towarzystwo Studentów Stomatologii przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie oraz opiekunowie prof. dr hab. Ingrid Różyło-Kalinowska i dr Leszek Szalewski
  • Studenckie  Koło Naukowe przy Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wraz z dr Wojciechem Świątkowskim

  • Studenckie Koło Naukowe Zakładu Protetyki Stomatologicznej wraz z dr Leszkiem Szalewskim oraz mgr Anetą Kamińską

 

Fot.

III LO im. Unii Lubelskiej

II LO im. K. Baczyńskiego

Uniwersytet Medyczny

Uczelnia

Kalendarz

Wrzesień 2021