Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Archiwum aktualności - rok 2023

21.12.2023

IX Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Stare i nowe patogeny – aktualne problemy”

 

 

Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w IX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Stare i nowe patogeny – aktualne problemy”, która odbędzie się w dniach 16 – 17 lutego 2024 r. w Lublinie w formie hybrydowej.

 

 

Wraz ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną, w dobie COVID-19 i pojawieniem się nowych wersji patogenów oraz możliwych zagrożeń patogenami o których już zapomnieliśmy, konieczne są spotkania dotyczące możliwości podejmowania wspólnych działań w zakresie szybkiej i skutecznej diagnostyki oraz ukierunkowanego skutecznego leczenia i profilaktyki. W gronie wybitnych specjalistów podejmiemy wspólną dyskusję nad aktualnymi problemami zakażeń „starymi i nowymi patogenami” w Polsce i na świecie, możliwościami nowoczesnej diagnostyki w rozpoznawaniu zakażeń i ich zapobieganiu.

 

Celem naszej konferencji jest również przekaz aktualnej wiedzy szerokiej grupie uczestników. Zapraszamy lekarzy, mikrobiologów, absolwentów różnych kierunków medycznych i pokrewnych, oraz studentów i osoby interesujące się problemami chorób infekcyjnych.

 

Zapraszamy do udziału w Sesji Plakatowej i prezentacji rzadkich i trudnych diagnostycznie przypadków zakażeń oraz przedstawienia wyników badań własnych. Szczególnie zachęcamy do udziału młodych lekarzy, mikrobiologów oraz studentów z kół naukowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomami i książkami.

 

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej. Online i stacjonarnie – w Auli Collegium Universum Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. W. Chodźki 1).

 

Podczas konferencji odbędą się również Warsztaty pt.: „Diagnostyka mikroskopowa zakażeń”, podczas których uczestnicy będą mogli, bezpośrednio oglądając preparaty mikroskopowe, rozpoznawać trudne w identyfikacji i rzadko występujące drobnoustroje chorobotwórcze oraz poznać zasady interpretacji preparatów mikroskopowych z różnych przypadków zakażeń. Wszyscy uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne i świadectwa uczestnictwa.

 

Szczegółowe informacje i rejestracja na stronie konferencji:

https://webinar-med.pl/patogeny/   

 

 

Serdecznie zapraszam do udziału w Konferencji.

 

Organizator wraz ze współpracownikami

 

Prof. dr hab. n. med. Alina M. Olender

Kierownik Katedry i Zakładu
Mikrobiologii Lekarskiej

Uniwersytetu Medycznego
w Lublinie

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024