Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

09.11.2020

Wolontariat Medyczny

W dobie trwającego nadal zagrożenia epidemicznego w związku z COVID-19 powstała idea powołania WOLONTARIATU MEDYCZNEGO realizowanego w ramach Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
 

Zostań częścią wolontariatu medycznego! Twoja pomoc może okazać się nieoceniona zarówno na oddziale przy pacjentach, jak i przy triażu osób wchodzących do szpitali klinicznych.

 

Dlaczego wolontariat medyczny?

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja w wielu jednostkach klinicznych SPSK 4, SPSK 1, USzD czy UCS będąca wynikiem trwającego nadal zagrożenia epidemiologicznego SARS-COV-2 stała się impulsem do uruchomienia WOLONTARIATU MEDYCZNEGO.

 

Mogą wziąć w nim udział studenci wszystkich wydziałów naszej Uczelni chcący włączyć się w pracę szpitali klinicznych.

 

 

Jaka pomoc może być potrzebna?

Twoja pomoc może okazać się nieoceniona zarówno w poradni, pracowni, na oddziale przy pacjentach, jak i przy triażu osób wchodzących do szpitala. Wszystko będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania.

 

Z powodu szczególnych rygorów epidemicznych Wolontariat Medyczny nie może być realizowany w następujących oddziałach: OIT, Zakaźnych, Laboratoriach.

 

 

Wolontariat a praktyki zawodowe

Godziny poświęcone na pracę w Wolontariacie Medycznym mogą stanowić podstawę do zaliczenia praktyk zawodowych. Kwestię zakresu, w jakim wolontariat medyczny uprawnia do zaliczenia praktyk reguluje regulamin.

 

Koordynatorzy praktyk zawodowych będą posiadać wiedzę o ustalonych regulacjach i akceptować zaświadczenia o zakresie odbytego wolontariatu medycznego.

 

 

Jak należy szukać czy i gdzie jesteś potrzebny?

Wolontariusz sam zgłasza się do konkretnego zadania. Obserwuj ogłoszenia pojawiające się w grupie wolontariuszy na Facebooku. Koordynatorzy Wolontariatu Medycznego zamieszczają informacje kto, kiedy i do jakiej pomocy jest aktualnie potrzebny. Wolontariusz zgłasza się do konkretnej akcji za pośrednictwem Facebooka lub sam znajduje miejsce, w którym jest potrzebny. W takim wypadku informuje koordynatorów o miejscu podjętego wolontariatu medycznego.

 

 

 

Wszelkie informacje na temat wolontariatu medycznego włącznie z grupą facebookową zostaną udostępnione na stronie Centrum Wolontariatu na Facebooku oraz na platformach uczelni. Posty na temat wolontariatu medycznego zostaną udostępnione przez strony innych organizacji oraz uczelni.

 

 

Do kogo zgłaszać się z pytaniami?

Koordynatorzy Wolontariatu Medycznego:

Oliwia Lulko, Gabriela Różańska, Sylwiusz Niedobylski, Sylwia Krasowska

Kontakt: wolontariat.medyczny@umlub.pl oraz Facebook

 

Opiekun Centrum Wolontariatu:

dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz, e-mail psychologia.stosowana@umlub.pl  

 

 

 

Uczelnia

Kalendarz

Październik 2021