Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

12.01.2021

Szczepienia studentów na UMLub

UMLub rozpoczyna szczepienia studentów przeciwko COVID-19

Uniwersytet Medyczny w Lublinie rozpoczął 11 stycznia 2021 szczepienia studentów przeciwko COVID-19.

 

Tylko jednego dnia zaszczepionych zostało 100 studentów VI roku kierunku lekarskiego. Z każdym kolejnym dniem liczba ta będzie rosła. Zaszczepić może się każdy żak, niezależnie od kierunku studiów.

 

Szczepienia odbywają się zarówno w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 (miejsce szczepień: Przychodnia przy ul. Langiewicza 6a) jak i w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4.

 

Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu JM Rektora UM w Lublinie prof. dr. hab. Wojciecha Załuski, dr Marka Majewskiego – zastępcy dyrektora ds. medycznych SPSK 1, dr hab. Przemysława Matrasa – zastępcy dyrektora ds. medycznych SPSK nr 4, zespołom Centrum Edukacji Medycznej i Centrum Symulacji Medycznej, a także Samorządu Studenckiego i Centrum Wolontariatu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

W akcję propagowania idei szczepień przeciw COVID-19 włączył się Samorząd Studentów. Swoją aktywnością w mediach społecznościowych zachęca do udziału w tym ważnym przedsięwzięciu. UMLUB się szczepi!

 

 

 

Aby zgłosić się do programu szczepień przeciwko COVID-19 studenci i doktoranci powinni do dnia 12 stycznia 2021 roku, do godz. 24:00, wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www.umlub.pl (w zakładce „Uczelnia”).

 

Uczelnia

Kalendarz

Marzec 2021