Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

22.04.2021

Granty Interwencyjne NAWA

Centrum Wsparcia Nauki i Rozwoju zachęca do udziału w programie Granty Interwencyjne NAWA.

 

Celem Programu jest wspieranie współpracy międzynarodowej zespołów badawczych lub mobilności międzynarodowej naukowców, podejmowanej w reakcji na nagłe, ważne, nieprzewidziane zjawiska społeczne, cywilizacyjne i przyrodnicze o konsekwencjach globalnych lub istotnych regionalnie.

 

Wnioski składane w Programie muszą obejmować działania badawcze, których realizacja, ze względu na konieczność szybkiego reagowania, nie jest możliwa w drodze aplikowania o inne istniejące mechanizmy finansowania.

 

Otrzymanie środków finansowych (grantu) możliwe jest tylko wówczas, kiedy ubieganie się o standardowe źródła finansowania mogłoby doprowadzić do utracenia unikalnej szansy na rozwiązanie ważnego problemu.

 

Udział w programie umożliwi naukowcom podejmowanie badań interwencyjnych we współpracy międzynarodowej oraz wypracowanie rozwiązań istotnych dla reagowania na przełomowe wydarzenia. Projekt w ramach programu mogą być realizowane przez okres od 3 do 12 miesięcy. Budżet drugiej edycji programu to 5 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu może wynieść do 300 tys. zł.

 

Nabór wniosków w będzie prowadzony w dwóch rundach:

1) od 13 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku

2) od 1 września do 30 listopada 2021 roku

 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie programu.

 

Osoby zainteresowane udziałem w programie mogą wziąć udział w webinarium informacyjnym, które odbędzie się 28 kwietnia 2021r. o godz. 11.00.

Rejestracja jest prowadzona poprzez stronę NAWA.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Wsparcia Grantowego pod numerem 81 448 52 96.

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2021