Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

10.09.2021

Prof. Maria Mielnik-Błaszczak Ambasadorem Kongresów Polskich 2021

Zdjęcie portretowe prof. dr hab. Marii Mielnik-Błaszczak. prof. dr hab. Maria Mielnik-Błaszczak

Miło nam poinformować, że Pani prof. dr hab. n. med. Maria Mielnik-Błaszczak – Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie została laureatką krajowego Programu Ambasadorów Kongresów Polskich i uzyskała tytuł Ambasadora Kongresów Polskich 2021 roku.

 

Program Ambasadorów Kongresów Polskich realizowany jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz organizację pozarządową – Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce. 

 

Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie osób, które z wielkim zaangażowaniem promują Polskę jako miejsce organizacji wydarzeń naukowych.

 

Reprezentując nasz kraj w różnych strukturach międzynarodowych, Ambasadorowie Kongresów wykorzystują swoje szerokie i znaczące kontakty do promocji naszego kraju, jego kultury, a także osiągnięć naukowych.

 

Pani Profesor pełni zaszczytne funkcje w wielu Towarzystwach, jest m.in. prezesem Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prezesem Sekcji Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, łącząc działalność naukową z organizacyjną na rzecz edukacji przed- i podyplomowej w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

 

W tegorocznej edycji grono wyróżnionych zostało poszerzone o 9 Ambasadorów, a prof. dr hab. Maria Mielnik-Błaszczak jest jedynym wyróżnionym naukowcem z Lubelszczyzny oraz jedną z trzech osób reprezentujących środowisko medyczne.

 

Oficjalne spotkanie z laureatami i wręczenie tytułów Ambasadora Kongresów Polskich (edycja 2020 i 2021) oraz Mecenasa Kongresów Polskich 2020 odbędzie się podczas uroczystej Gali Ambasadorów Kongresów Polskich, która planowana jest w sezonie jesienno-zimowym w Gdyni.

 

Uczelnia

Kalendarz

Wrzesień 2021