Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

13.09.2021

Piknik „Zadbaj o zdrowie”

Na zdjęciu widać dzieci podczas zabawy. W tle stoiska-namioty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Piknik „Zadbaj o zdrowie”, 11 września 2021, Plac Zamkowy

W Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, 11 września, na Placu Zamkowym w Lublinie odbył się prozdrowotny piknik „Zadbaj o zdrowie”. Wydarzenie połączono z akcją szczepień przeciw COVID-19. Chętni mogli wykonać badania profilaktyczne i skorzystać z porad specjalistów.  

 

W programie znalazły się także prelekcje edukacyjne, pokazy udzielania pierwszej pomocy oraz gry i konkursy z nagrodami dla dzieci i młodzieży.

 

Na uczestników pikniku w utworzonym „miasteczku profilaktycznym” czekali medycy z ofertą bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich, dietetycznych i fizjoterapeutycznych.

 

W strefie wiedzy „Fakty, nie opinie” przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: dr Aleksandra Józefczyk i dr Małgorzata Kozyra z Katedry i Zakładu Farmakognozji, mgr Martyna Kasela z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej oraz dr hab. Anna Woźniak z Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej występowali z prelekcjami edukacyjnymi.

 

W panelu dyskusyjnym poświęconym tematowi szczepień i szczepionek uczestniczył zaś prof. Krzysztof Tomasiewicz kierujący Katedrą i Kliniką Chorób Zakaźnych.

 

W organizację wydarzenia, oprócz Uniwersytetu Medycznego i szpitali klinicznych, włączyły się m.in.: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, służby mundurowe – Wojsko, Policja, Straż Pożarna, Służba Więzienna oraz instytucje wykonujące zadania z zakresu zdrowia publicznego.  

 

Na zdjęciu: Rektor UM w Lublinie podczas udzielania wywiadu dla telewizji.

„Jako uczelnia medyczna zareagowaliśmy na prośbę pana wojewody (dot. wsparcia i udziału w pikniku – przyp. red.) przede wszystkim dlatego, żeby być ze swoimi pacjentami. To jest najważniejsze i dlatego tu jesteśmy. (…) Jestem przekonany, że to, co teraz robimy ma sens” – podkreślił prof. Wojciech Załuska, Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Uczelnia

Kalendarz

Wrzesień 2021