Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

17.11.2021

Targi Studenckich Kół Naukowych i 60-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego

Studenci na tle anatomicznych modeli narządów i części ciała człowieka. Targi Studenckich Kół Naukowych

Po raz pierwszy na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, w dniu 5 listopada 2021, odbyły się Targi Studenckich Kół Naukowych. Wydarzenie wpisało się w uroczyste obchody 60-lecia Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

 

 

Targi Studenckich Kół Naukowych

W Targach Studenckich Kół Naukowych wzięły udział 53 Koła ze wszystkich wydziałów naszej Uczelni.

 

Na uczestników wydarzenia czekało prawie 30 warsztatów przygotowanych wraz z fundacją Mocni na Starcie. Event był także okazją do poznania oferty kół naukowych, zapoznania się z profilem ich działalności oraz rozmów i wymiany doświadczeń.

 

„Jako Studenckie Towarzystwo Naukowe jesteśmy niesamowicie dumni z Targów. Dla nas, jako organizacji zrzeszającej wszystkie Studenckie Koła Naukowe naszego Uniwersytetu, propagowanie nauki, wdrażanie działalności naukowej i warsztatowej już od najwcześniejszych lat jest celem priorytetowym. Już dziś pragniemy zaprosić Państwa na przyszłoroczne targi, które mamy nadzieje odbędą się w jeszcze większej skali” – mówią organizatorzy.

 

60-lecie Studenckiego Towarzystwa Naukowego

Uroczysta Gala Studenckiego Towarzystwa Naukowego, zorganizowana z okazji 60-lecia tej Organizacji, odbyła się w Collegium Novum.

 

Podczas uroczystości wręczono nagrody dla 10 najlepszych Kół Naukowych, które w 2020 roku wykazały się największą aktywnością. Nagrodzeni zostali opiekunowie kół oraz najbardziej zaangażowani studenci.

 

Nagrodzono również laureatów konkursu „Orły Nauki”, którego celem było wyłonienie najlepszych studentów-naukowców na całej Uczelni.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej Uczelni na arenie krajowej i międzynarodowej!

 

 

Posiedzenie delegatów Studenckich Towarzystw Naukowych

5 listopada odbyło się jeszcze jedno ważne wydarzenie – również pierwsze w historii – posiedzenie delegatów Studenckich Towarzystw Naukowych Uniwersytetów Medycznych z całej Polski.

 

„Wraz z naszymi gośćmi, obradowaliśmy nad formą działalności, prowadzonymi aktywnościami oraz rozwiązaniami, jakimi posługują się Towarzystwa w całej Polsce. Z naszej inicjatywy umożliwiliśmy podjęcie wspólnych aktywności przez Studenckie Towarzystwa Naukowe, a spotkanie otworzyło nam wszystkim drogę do owocnej współpracy. Liczymy, że zapoczątkowaliśmy nowy nurt wśród Towarzystw Naukowych i w przyszłości stworzymy wiele wspaniałych projektów promujących naukę wśród studentów” – podsumowują członkowie STN UMLub.

 

 

Wydarzenia z 5 listopada nie mogłyby odbyć się bez pomocy finansowej ze strony Urzędu Miasta Lublin, a także firmy Medisept, która zapewniła odpowiedni poziom bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom Gali.

 

Wydarzenie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach Konkursu Program Wspierania Inicjatyw Akademickich (ob. Program Lublin Akademicki).

Logotyp Miasta Lublin

W organizacji całego wydarzenia bardzo dużą pomoc okazała nam Pani Prof. dr hab. n. med. Halina Lach, Dziekan Wydziału Lekarskiego, opiekun Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

 

 

 

Dziękujemy!

 

Studenckie Towarzystwo Naukowe

Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Uczelnia

Kalendarz

Grudzień 2022