Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

20.01.2022

Podziel się krwią. Terenowe akcje poboru krwi na ternie woj. lubelskiego

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie udostępnia harmonogram terenowych akcji poboru krwi na terenie naszego województwa.

 

Najbardziej brakuje krwi grup: ARh-, 0Rh- oraz 0Rh+.

 

Krew może oddać tylko zdrowa osoba. Dawcami nie mogą być osoby poddane kwarantannie lub nadzorowi epidemiologicznemu.

 

Zgłoś się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, najbliższego Oddziału Terenowego lub weź udział w terenowej akcji i uratuj komuś życie!

 

 

Jak możesz zostać honorowym krwiodawcą? Masz ukończone 18 lat, ważysz nie mniej niż 50 kg, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u Ciebie zabiegów chirurgicznych, tatuaży, akupunktury, piercingu, nie przyjmujesz aktualnie żadnych leków, cieszysz się ogólnym, dobrym stanem zdrowia. Zgłoś się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, najbliższego Oddziału Terenowego lub weź udział w terenowej akcji i uratuj komuś życie!

 

 

Jak przygotować się do oddawania krwi? Pij dużo płynów (ok. 2 l dziennie), zjedz lekki posiłek, unikaj produktów tłustych, nie pij alkoholu 2 doby przed donacją, weź ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL, przyjdź wyspany i wypoczęty.

 

www.rckik.lublin.pl

Pliki do pobrania

harmonogram_stalych_akcji_2022.pdf

Roczny harmonogram terenowych akcji poboru krwi

Uczelnia

Kalendarz

Maj 2022