Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

12.04.2022

Projekty z UMLub wśród laureatów konkursu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Miło nam poinformować, że wśród Laureatów konkursu organizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” znalazły się 3 projekty Uniwersytetu Medycznego w Lublinie:

 

  • Aplikacja mobilna Diagnostic Nurse: wzmocnienie kompetencji pielęgniarskich w diagnostyce klinicznej, opracowana przez Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Pielęgniarstwa Rodzinnego i Geriatrycznego, którego opiekunem jest dr hab. n. o zdr. Barbara Ślusarskia, o wartości 70 000,00 zł.

    Celem projektu jest opracowanie i stworzenie aplikacji mobilnej o nazwie „Diagnostic Nurse”, będącej wsparciem pielęgniarek i studentów kierunku pielęgniarstwo w łatwym i szybkim dostępie do pakietu skal, testów diagnostycznych i standaryzowanych narzędzi pomiaru klinicznego, przydatnych w ocenie i monitorowaniu stanu pacjenta.

 

  • Clinical Anatomy of Human Skeleton, opracowany przez Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie Anatomii Prawidłowej, którego opiekunem jest dr n. med. Jacek Baj, o wartości 69 000,00 zł.

    Celem projektu jest stworzenie, na podstawie opracowanych modeli trójwymiarowych kości, interaktywnej aplikacji w języku angielskim i polskim ułatwiającej naukę osteologii człowieka. Aplikacja skierowana będzie do uczniów, studentów i personelu medycznego na całym świecie.

 

  • Wpływ suplementacji pyłkiem pszczelim na ekspresję wybranych enzymów oraz stężenie ADMA u szczura, opracowany przez Studenckie Koło Naukowe przy Zakładzie i Katedrze Histologii Embriologii i Cytofizjologii, którego opiekunem jest prof. dr hab. n. med. Barbara Jodłowska-Jędrych, o wartości 68 000,00 zł.

    Celem naukowym projektu jest zbadanie wpływu suplementacji pyłkiem pszczelim na ekspresję enzymów COX-1, COX-2, NOS1, NOS2, NOS3 oraz stężenie ADMA w komórkach śluzówki żołądka, co pozwoli wyciągnąć wnioski na temat możliwego gastroprotekcyjnego działania tej naturalnej substancji.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Więcej informacji o konkursie i jego wynikach znajdziecie Państwo na stronie MEIN.

Uczelnia

Kalendarz

Sierpień 2022