Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

29.04.2022

Uniwersytet Medyczny na XXXVII Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Perspektywy 2022

W dniach 22-23 kwietnia 2022 r. po raz kolejny odbył się w Warszawie Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022. Nasz Uniwersytet był jedną z prezentujących się szkół wyższych.

 

Reprezentowali nas przedstawiciele Centrum Edukacji Medycznej – Biura Rekrutacji, Biura Karier, Biura Programów Wymiany Akademickiej, Sekcji ds. Grupy Informacyjnej Blask, Sekcji Organizacyjno-Informacyjnej, Biura Obsługi Studentów Anglojęzycznych, Samorządu Studentów oraz przedstawicielki studentów z kierunków lekarskiego i ratownictwa medycznego.

 

 

 

Na Perspektywach promowano ofertę kierunkową Uczelni, ofertę kół naukowych i organizacji studenckich, działania Centrum Edukacji Medycznej. Studentki kierunku lekarskiego – Daria Żuraw, Aleksandra Łomża i Sara Moqbil – promowały ofertę i opowiadały o codzienności studenckiej. Zachęcały do wyboru Lublina, podkreślając zalety miasta atrakcyjne dla studentów.

 

Prezentację urozmaiciły warsztaty pierwszej pomocy prowadzone z wykorzystaniem fantomu przez studentki ratownictwa medycznego – Aleksandrę Węgorzewską i Annę Widomską.

 

Jednym z ważniejszych punktów Salonu była gala Genius Universitatis 2022, która odbyła się w piątek 22 kwietnia o godzinie 15:00. Nasz Uniwersytet reprezentowała Wiktoria Kinik z Sekcji ds. Grupy Informacyjnej Blask.

 

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2022