Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

09.05.2022

Wykład profesora Om Prakash Kharbanda z Indii specjalisty w dziedzinie ortodoncji

Uniwersytet Medyczny w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Om Prakash Kharbanda z Indii wybitnego specjalisty w dziedzinie ortodoncji.

 

Wykład odbędzie się 10 maja 2022 roku o godz. 18:00 na Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przy ul. Jaczewskiego 4.

 

Udział w wydarzeniu jest darmowy!

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać poprzez wypełnienie formularza.

 

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Lublin, w ramach programu Visiting Professors in Lublin.

 

Prof. Om Prakash Kharbanda jest wybitnym klinicystą i naukowcem, stale przyczyniającym się do rozwoju ortodoncji. Łączy wiedzę z zakresu ortodoncji i zdrowia publicznego. Jest kierownikiem Katedry Ortodoncji i Deformacji Zębowo-Twarzowej w ramach All India Institute of Medical Sciences (New Delhi, Indie).

 

Profesor jest szefem w Centrum Edukacji i Badań Stomatologicznych, dyrektorem w Centrum Współpracy z WHO ds. Promocji Zdrowia Jamy Ustnej oraz Centrum Doskonałości Wdrażania Narodowego Programu Zdrowia Jamy Ustnej, był szefem Centrum Edukacji Medycznej, Technologii i Innowacji KL Wig (CMET-I.). Pełnił i pełni nadal wiele funkcji w instytucjach i zespołach ds. zdrowia jamy ustnej, wnosząc znaczący wkład w dziedzinie nauki, jaką jest stomatologia i ortodoncja.

 

Tematyka poruszana przez Profesora podczas wykładu:

  • Zdrowie jamy ustnej i choroby zębów
  • Estetyka uśmiechu
  • Pielęgnacja zębów mlecznych
  • Oddychanie przez usta, chrapanie, ssanie kciuka
  • Czynniki warunkujące prawidłowy i nieprawidłowy typ twarzy
  • Dobry i zły zgryz, rodzaje wad zgryzu i cechy wad zgryzu, częstość występowania i zróżnicowanie rasowe, wpływ wad zgryzu na zdrowie jamy ustnej, implikacje psychologiczne, sposoby leczenia, diagnostyka ortodontyczna, postępowanie u dzieci z wadami zgryzu

Uczelnia

Kalendarz

Luty 2023