Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

18.11.2022

VII Międzynarodowe Spotkanie Studentów Pielęgniarstwa w Magdeburgu

Grupa studentek występujących z prezentacją. W tle slajd na dużym ekranie. Studenci pielęgniarstwa UMLub

W dniach 6-12 listopada studenci pielęgniarstwa z SKN przy Zakładzie Opieki Holistycznej i Zarządzania w Pielęgniarstwie uczestniczyli w VII Międzynarodowym Spotkaniu Studentów Pielęgniarstwa w Magdeburgu w Niemczech. Wyjazd został sfinansowany dzięki funduszom europejskiego projektu Erasmus+ „We care – youth exchange”.

 

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyli studenci pielęgniarstwa z Niemiec, Słowenii, Polski oraz z Wielkiej Brytanii. Uniwersytet Medyczny w Lublinie reprezentowali studenci pielęgniarstwa: Kamila Krasucka, Aleksandra Julia Pawłowska, Damian Pelc, Karolina Pikur, Ada Sokołowska, opiekunami studentów byli mgr Magdalena Dziurka oraz mgr Michał Machul, pracownicy Zakładu Opieki Holistycznej i Zarządzania w Pielęgniarstwie.

 

Podczas wizyty w Asklepios Harzklinik Goslar studenci mieli możliwość zapoznania się z wielokrotnie nagradzanym projektem „Bewegte Wardspfade”. Projekt zakłada stworzenie unikalnej koncepcji treningu pacjentów i opieki nad nimi poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia sensomotoryczne.

 

Poprzez warsztaty, które odbywały się w trakcie konferencji, zaprezentowane zostały krajowe strategie na rzecz zdrowia psychicznego, wzmocnione zostały umiejętności komunikacji w pracy w zespole, podkreślono znaczenie roli lidera w edukacji zawodów medycznych, studenci opracowali również Międzynarodową Strategię Studentów Pielęgniarstwa na rzecz Zdrowia Psychicznego, jak również przewodnik radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

 

Międzynarodowa współpraca nie byłaby możliwa bez wsparcia Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu dr hab. n. o zdr. Mariusza Wysokińskiego, prof. uczelni oraz opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Etyków i Historyków Pielęgniarstwa dr hab. n. o zdr. Beaty Dobrowolskiej, prof. uczelni.

Uczelnia

Kalendarz

Styczeń 2023