Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

13.01.2023

Finansowe wsparcie dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

5,5 mln zł otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie na prace związane z trwającym remontem. To kolejny zastrzyk gotówki, jaki Zarząd Województwa Lubelskiego przekazuje szpitalowi w ramach tzw. „wolnych środków” Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

 

„Służba zdrowia dla urzędu marszałkowskiego, dla Zarządu Województwa Lubelskiego i dla wszystkich samorządowców jest najważniejsza. Po tym, jaką mamy służbę zdrowia, będą postrzegać nas wszyscy pozostali – zarówno mieszkańcy pozostałych 15 regionów, jak i ludzie, którzy przyjeżdżają z całego świata. Szczególnie jeśli chodzi o najmłodszych mieszkańców Lubelszczyzny – to powinno być oczko w głowie każdego zarządzającego” – przekonywał marszałek Jarosław Stawiarski.

 

Zarówno Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego jak i Rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie dziękowali za tę pomoc.

 

„Zgłaszaliśmy prośby do wszystkich instytucji ministerialnych, które nie znalazły pomysłu na właściwą realizację tej inwestycji. Pan marszałek nam podał rękę” – powiedział prof. Wojciech Załuska, Rektor Uczelni. „Uniwersytecki Szpital Dziecięcy jest to jedyny wysoko specjalistyczny szpital w naszym regionie, który gwarantuje najwyższe usługi leczenia najmłodszych pacjentów” – dodał.

 

 

Projekt pn. Poprawa stanu i jakości życia dzieci i młodzieży województwa lubelskiego poprzez oddziaływanie na czynniki kształtujące zdrowie, zmniejszenie różnic w zdrowiu i dostępie do świadczeń zdrowotnych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie (do dnia 15.09.2014 r. Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie) oraz podnoszenie jakości i efektywności regionalnego systemu ochrony zdrowia opiewa na kwotę blisko 118 mln zł, z czego łączne dofinansowanie to blisko 60 mln zł (w tym pieniądze unijne stanowią ponad 34 mln zł, a ponad 25 mln zł pokrywa Budżet Państwa).

 

 

Karolina Bojarczuk

 

Fot. Agnieszka Wrońska

Sekcja ds. Promocji UMLub

Uczelnia

Kalendarz

Luty 2023