Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

12.05.2023

Już działa! Wielopoziomowy parking na blisko 800 pojazdów

Wielopoziomowy parking na 800 pojazdów Wielopoziomowy parking UMLub u zbiegu ul. Chodźki i Gębali

Od poniedziałku, 15 maja będzie można korzystać z nowo otwartego parkingu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, który zlokalizowany jest w pobliżu szpitali oraz budynków Uczelni. To inwestycja ważna dla całego miasta, która uzupełni braki postojowe w tym rejonie.

 

Parking u zbiegu ul. Chodźki i Gębali na 7 poziomach parkowania może pomieścić blisko 800 pojazdów. Dysponuje również stacjami ładowania samochodów (10 stanowisk). Posiada 3 windy oraz odrębny wjazd i wyjazd.

 

Obiekt został ponadto wyposażony w automatyczny system parkingowy (biletomaty, kasy parkingowe, identyfikacja numerów rejestracyjnych), system zajętości miejsc parkingowych, blisko 170 kamer monitoringu oraz interkomy (po 3 na każdym poziomie) łączące z Biurem Obsługi Parkingu.

 

Inwestycję zrealizowano w systemie zaprojektuj i wybuduj wraz z wyburzeniem obiektów nieczynnej szpitalnej kotłowni węglowej oraz budową odcinka drogi miejskiej. Jej wartość wynosi blisko 33 mln zł.

 

Celem inwestycji jest usprawnienie pracownikom Uniwersytetu i szpitali dojazdu do miejsc pracy oraz ułatwienie parkowania odwiedzającym pacjentów.

 

 

 

 

Karolina Bojarczuk

Sekcja ds. Promocji

 

Fot. firma Goldbeck

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024