Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

23.05.2023

XI edycja Konferencji Symulacji i Edukacji Medycznej – MedIQ 2023

W dniach 24-27 maja 2023 roku na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbędzie się XI edycja Konferencji Symulacji i Edukacji Medycznej – MedIQ 2023.

 

 

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski i odbędzie się w formie hybrydowej. Konferencja jest interdyscyplinarna – skierowana do studentów wszystkich kierunków medycznych oraz doktorantów. Wydarzenie cechuje bogaty program aktywności. Podczas tegorocznej edycji konferencji udział zapowiedziało ok. 300 uczestników.

 

W ramach Konferencji odbędą się sesje naukowe:

  • sesje nauk medycznych – prac oryginalnych, prac poglądowych oraz opisów przypadków;
  • sesja nauk farmaceutycznych;
  • sesja dla kierunków: analityka medyczna, elektroradiologia, kosmetologia;
  • dwie sesje plakatowe.

 

Podczas konferencji odbędą się także symulacyjne zawody SimChallenge w kategoriach: interdyscyplinarne, ratownictwo medyczne, farmacja, pielęgniarstwo, położnictwo oraz Mini SimChallenge dla studentów 1. roku kierunku lekarskiego i SimChallenge dla uczniów liceum; a także zawody na szczeblu ogólnopolskim dla studentów kierunku lekarsko-dentystycznego i higieny stomatologicznej oraz dietetyki.

 

MedIQ to także liczne warsztaty oraz wykłady ekspertów.

 

Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe Symulacji Medycznej, Centrum Symulacji Medycznej oraz Katedrę i Zakład Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Podczas tegorocznego wydarzenia odbędzie się także Druga Edycja Medycznego Forum Edukacyjnego oraz Dni Otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Więcej informacji na temat Konferencji można znaleźć na stronie mediq.umlub.pl.

 

 

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2023