Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

07.12.2023

Odszedł prof. dr hab. Grzegorz Buszewicz

Z ogromnym smutkiem i przygnębieniem zawiadamiamy, że w dniu 4 grudnia 2023 r. zmarł nagle prof. dr hab. Grzegorz Buszewicz, Kierownik Pracowni Toksykologii Sądowej Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Przewodniczący Komisji Toksykologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.

 

Profesor Grzegorz Buszewicz był nadzwyczajnym Kolegą i niezrównanym Przyjacielem, bardzo lubianym przez wszystkich współpracowników, pełnym empatii, życzliwości, radości i humoru, przysłowiowym dobrym duchem Zakładu. Cieszył się wielkim uznaniem całego środowiska i uważany był za wzór biegłego i niekwestionowany autorytet w swojej profesji, posiadał także wiele innych talentów i szerokie zainteresowania pozazawodowe.

 

Straciliśmy wybitnego eksperta, wychowawcę kolejnych pokoleń toksykologów, opiekuna naukowego i cenionego nauczyciela akademickiego, ale przede wszystkim naszego dobrego Kompana i przyjazną duszę.

 

 

Żegnaj Buszu, będzie nam Ciebie tak bardzo brakowało…

 

 

 

Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej

Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

prof. Grzegorz Teresiński

 

 

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na piątek 8 grudnia 2023 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Droga Męczenników Majdanka w Lublinie.

Uczelnia

Kalendarz

Luty 2024