Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

19.03.2024

Konferencja Naukowa dla Młodych Naukowców - Komunikat II

Uprzejmie informujemy Państwa o możliwości udziału w II Międzynarodowej Konferencji Młodych Naukowców Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych. Konferencja organizowana jest przez Zakład Higieny, Epidemiologii i Ergonomii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Polskie Towarzystwo Higieniczne - Oddział w Białymstoku. Udział w Konferencji jest bezpłatny, a uczestnicy mają możliwość publikacji wyników swoich badań w bezpłatnej monografii naukowej Biomarkery Chorób Cywilizacyjnych (monografia 20 pkt. MEiN). 

 

Termin i miejsce Konferencji:

 

26 kwietnia 2024 r.

 

Aula Magna Pałacu Branickich w Białymstoku

 

Celem wydarzenia jest prezentacja na arenie międzynarodowej najnowszej wiedzy na temat biomarkerów wykorzystywanych w prewencji, diagnostyce oraz leczeniu chorób cywilizacyjnych. Za udział w Konferencji przyznawane będą punkty edukacyjne dla lekarzy, farmaceutów oraz diagnostów laboratoryjnych.

 

Organizatorzy zapraszają do wysłuchania serii interdyscyplinarnych wykładów prowadzonych przez specjalistów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu, natomiast młodych naukowców do przedstawienia wyników badań własnych w postaci prezentacji ustnych (7-10 minut) i plakatowych (sesja plakatowa online). Najlepsze prezentacje zostaną nagrodzone w ramach konkursu. W każdej kategorii przyznane zostaną miejsca I-III oraz wyróżnienia.

 

Wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej. Referaty można prezentować stacjonarnie lub online, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 marca 2024 r.

 

Szczegóły na temat wydarzenia oraz monografii konferencyjnej znajdą Państwo na stronie www.umb.edu.pl/biomarkery.

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024