Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

19.03.2024

Wystartowała druga edycja Konkursu LUBLIN UP!

Przed nami kolejna odsłona międzyuczelnianego konkursu LUBLIN UP! na najlepszy pomysł biznesowy – rekrutacja już ruszyła.

 

 

Celem Konkursu jest zidentyfikowanie projektów o największym potencjale biznesowym oraz wsparcie osób młodych w komercjalizacji ich pomysłów.

 

Konkurs ma na celu wyłonić 3 najlepsze pomysły biznesowe, które wpisują się w co najmniej jedną z inteligentnych specjalizacji Miasta Lublin określonych w Strategii Lublin 2030 tj.: przemysł motoryzacyjny i maszynowy, zdrowe społeczeństwo, inteligentne sieci i ICT, zautomatyzowane przetwórstwo spożywcze i żywność funkcjonalna, procesy chemiczne i produkty chemii specjalistycznej, nowoczesne usługi biznesowe, sektor kreatywny.

 

Do udziału w konkursie zapraszamy studentów i doktorantów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechniki Lubelskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, a także młodych naukowców z ww. uczelni, zrzeszonych w zespoły projektowe (2-5 osób).

 

Organizatorami Konkursu są uczelnie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Politechnika Lubelska, zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich, we współpracy z Miastem Lublin.

 

Koordynatorem wydarzenia jest Fundacja „OIC Poland”.

 

Konkurs z ramienia Uniwersytetu Medycznego w Lublinie realizuje Centrum Transferu Wiedzy UMLub.

 

 

Co zyskają Uczestnicy konkursu?

 • Ocenę pomysłu biznesowego przez zespół ekspertów i praktyków biznesu.
 • Dostęp do różnorodnych warsztatów oraz pracy z mentorami i ekspertami z instytucji otoczenia biznesu, uczelni i organizacji wspierających startupy.
 • Pomoc w dopracowaniu pomysłu, dostosowaniu go do warunków rynkowych i ukierunkowaniu dalszych działań.
 • Możliwość prezentacji pomysłów biznesowych przed Jury i potencjalnymi inwestorami.
 • Szansę na zdobycie voucherów na usługi okołoprojektowe o wartości:
  I miejsce: 12 000,00 zł brutto
  II miejsce: 8 000,00 zł brutto
  III miejsce: 5 000,00 zł brutto
 • Udział w uroczystej gali, podczas której będzie okazja do rozmów z przedstawicielami biznesu, co może przyczynić się do rozwoju pomysłów.
 • Wsparcie rozwoju pomysłu przez zespół ekspertów i mentorów Unicorn Hub.

 

Spotkanie informacyjne:

21.03.2024 r. o godzinie 11:00 w trybie on-line odbędzie się spotkanie informacyjne, na którym omówione zostaną zasady konkursu oraz dobre praktyki w zakresie wypełniania wniosku aplikacyjnego. Dodatkowo, zaprezentowane zostaną zasady działania Platformy Startowej Unicorn Hub. Na zakończenie przewidziane jest wystąpienie startupu, złożonego między innymi ze studentów, który przedstawi swoje Success Story.

Spotkanie informacyjne – LINK do zapisów.

 

Zgłoszenie do konkursu:

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i przesłać do końca dnia 14 kwietnia 2024 r.  – LINK 

 

Nabór trwa od 18 marca do 14 kwietnia 2024r.

Więcej informacji na stronie: 4zul.pl

Kontakt w sprawie rekrutacji: lublinup@4zul.pl

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie.

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024