Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

21.03.2024

Sekcja Narciarska UMLub obroniła tytuł Mistrza Polski Uczelni Medycznych

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że reprezentacja Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w rozgrywanych na początku marca akademickich zawodach w narciarstwie alpejskim wywalczyła w sumie aż 6 medali. To niewątpliwie duży sukces Sekcji Narciarskiej Klubu Uczelnianego AZS UMLub.

W dniach 1-3 marca w Bukowinie Tatrzańskiej miały miejsce Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych, gdzie drużyna męska obroniła tytuł Mistrza Polski. Następnie, 4 marca w Zakopanem, odbyły się finały prestiżowych zawodów AZS Wintercup 2024, w których to w slalomie równoległym drużyna mix zajęła 2. miejsce w Team Event (klasyfikacja open!). Na zakończenie całego cyklu, podczas Akademickich Mistrzostw Polski (4-7 marca, Zakopane) drużyny męska i żeńska zajęły odpowiednio 4. i 5. miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji Uczelni Medycznych.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zdecydowany lider sekcji Rafał Sadowy, który indywidualnie zdobył 4 medale: złoty i srebrny podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych (1. miejsce slalom gigant, 2. miejsce slalom), srebrny medal w konkurencji slalom równoległy w klasyfikacji open w trakcie AZS Wintercup w Zakopanem, a także srebrny medal w slalomie gigancie w klasyfikacji Uczelni Medycznych podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Wśród kobiet należy wyróżnić Katarzynę Drabczyńską, która indywidualnie zdobyła 4. miejsce w slalomie gigancie podczas Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych oraz Karolinę Usowską (razem 2. miejsce podczas Team Event AZS Wintercup).

„Należy wspomnieć, że wyniki naszych studentów tym bardziej cieszą, że obsada na najważniejszych zawodach sezonu zimowego była bardzo mocna (startowała krajowa czołówka, włącznie z zawodnikami z Kadry Polski). Warto też podkreślić, że w tym roku zawodnicy musieli dodatkowo mierzyć się z wyjątkowo niekorzystnymi warunkami pogodowymi. O skali trudności slalomu podczas Akademickich Mistrzostw Polski niech świadczy fakt, że do mety dojechało tylko ok. 60% zawodników” – mówi mgr Dominik Krasowski, opiekun/zawodnik Sekcji Narciarskiej Klubu Uczelnianego AZS.