Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

15.04.2024

Uroczyste obchody 550-lecia Województwa Lubelskiego

Konferencją 12 kwietnia br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym rozpoczęły się uroczyste obchody 550-lecia województwa lubelskiego.

 

Lubelskie, choć pokazywało swoją odrębność już pod koniec XII wieku, to jako nowa jednostka administracyjna zostało utworzone przez króla Kazimierza Jagiellończyka dopiero w 1474 roku.

 

Konferencja pt. „550 lat województwa lubelskiego (1474-2024)”, była okazją do wręczenia odznaczeń dla osób zasłużonych dla regionu, zaś prelekcje przygotowali badacze związani ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

 

– Podczas uroczystości wyróżniamy osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszego regionu – powiedział marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Najlepsi samorządowcy i osoby wyróżniające się. Przedstawiciele duchowieństwa, biznes. To wszystko, co przyczynia się do rozwoju województwa lubelskiego, do jego pozytywnego wizerunku w kraju i za granicą.

 

Podczas wydarzenia rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska został wyróżniony medalem pamiątkowym Województwa Lubelskiego.

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024