Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

14.05.2024

Zaproszenie na Piknik Pracowników ZUL

Szanowni Państwo,

 

w imieniu władz uczelni tworzących Związek Uczelni Lubelskich (ZUL): Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Politechniki Lubelskiej, a także Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II serdecznie zapraszamy wszystkich – obecnych i emerytowanych – pracowników ww. uczelni wraz rodzinami do udziału w Pikniku Pracowników ZUL. Wydarzenie to zaplanowano na 1 czerwca 2024 r. (sobota).

 

 

Tradycyjnie – już po raz drugi w tej międzyuczelnianej formule – spotkamy się w przyjaznej przestrzeni Ogrodu Botanicznego UMCS, by swobodnie i w miłej atmosferze spędzić razem to sobotnie popołudnie.

 

Na wszystkich uczestników Pikniku, bez względu na wiek, czekają liczne atrakcje. Dla najmłodszych w wydzielonej, dolnej strefie Ogrodu przygotowaliśmy m.in. tak lubiane przez nich „dmuchańce”, elektryczne autka oraz przejażdżki konne. W tym miejscu powstanie też Wioska Słowiańska z niecodziennymi atrakcjami nawiązującymi do życia Słowian w epoce prehistorycznej i wiekach średnich. Studenci z Koła Naukowego Amatorów Antyku UMCS zaprezentują stroje i uzbrojenie starożytnych wojowników: legionisty, gladiatora, hoplity; dla chętnych przewidziano warsztaty z fechtunku piankowymi mieczami. Dla amatorów motoryzacji Politechnika Lubelska przygotowała specjalną niespodziankę.

 

O aktywne i twórcze spędzenie czasu przez dzieci zadbają animatorzy – studenci skupieni w kołach naukowych. W tym czasie zmęczeni rodzice i opiekunowie mogą przez chwilę odpocząć w przygotowanej dla nich strefie relaksu, nie tracąc potomstwa z oczu.

Założeniem wspólnej organizacji wydarzenia jest przygotowanie przez każdą z uczelni własnych stanowisk będących miejscem interesujących pokazów i warsztatów. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek zarówno dla juniorów ciekawych świata i najnowszych zdobyczy nauki, jak też ich opiekunów.

 

Osoby z zacięciem sportowym z pewnością będą usatysfakcjonowane proponowanymi aktywnościami, często opartymi na współzawodnictwie, a zawsze na idei zdrowego ruchu.

 

Wydarzeniem, na które warto zwrócić szczególną uwagę wszystkich uczestników – niezależnie od wieku – są organizowane tego dnia III Mistrzostwa Polski w Płukaniu Lubelskiego Bursztynu. Chętne osoby zapraszamy do  udziału w tej niecodziennej rywalizacji – konkurencje w kilku kategoriach wiekowych zostaną przeprowadzone podczas Pikniku.

 

Naszych gości – głodnych i spragnionych – jak zawsze nakarmimy i napoimy. Strefa gastronomiczna na terenie Ogrodu Botanicznego zlokalizowana zostanie w trzech miejscach. Największa strefa, oferująca dania mięsne i wegetariańskie oraz napoje alkoholowe i bezalkoholowe, zwyczajowo mieści się w bliskim sąsiedztwie Dworku Kościuszków. W narożniku placu, na którym znajduje się scena, zostanie umieszczone stoisko z napojami. W dolnej strefie Ogrodu dostępne będą lubiane przez dzieci słodkie i słone przekąski (m.in.: lody, gofry, wata cukrowa, popcorn), dania z food trucka, a także zimne napoje. O dobrą kawę i herbatę zadbają mobilni baryści „rowerowi”.

Scenę tego dnia oddamy w ręce najzdolniejszych artystów. Szczegóły dotyczące programu artystycznego zdradzimy już za chwilę. Przewidzieliśmy liczne konkursy, dzięki którym odświeżymy naszą wiedzę na temat uczelni skupionych w ramach Związku Uczelni Lubelskich oraz KUL. Na zwycięzców czekają nagrody!

 

Od godziny 14:00 ze sceny popłyną znane i lubiane dźwięki w wykonaniu zaproszonych muzyków, którzy w różny sposób powiązani są z poszczególnymi uczelniami. Muzyczną atrakcją kończącą nasze spotkanie będzie koncert zespołu Raz Dwa Trzy – „Ważne piosenki”, którego początek zaplanowaliśmy na godzinę 18:00. Nie mamy wątpliwości, że wydarzenie to będzie źródłem niezapomnianych wrażeń dla licznie zgromadzonej publiczności.

***

Kolejne informacje dotyczące tegorocznego Pikniku będą publikowane na stronie internetowej Uczelni. Prosimy zatem o uważne śledzenie zamieszczanych informacji. Tam też pojawi się ogłoszenie dotyczące dystrybucji karnetów uprawniających do udziału w Pikniku Pracowników ZUL.

 

UWAGA! Zadbaliśmy o niezwykle bogaty program artystyczny, a także o zapewnienie atrakcyjnej rozrywki dla najmłodszych. Te dostępne są NIEODPŁATNIE. Wszystkie posiłki i napoje dla uczestników Pikniku są ODPŁATNE.

***

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy obecnych i emerytowanych pracowników pięciu lubelskich uczelni, wraz z rodzinami, do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Gwarantujemy dużo radości, przyjemnie spędzony czas oraz wyśmienitą zabawę. Bądźmy razem! Do zobaczenia!

***


Program - Piknik Pracowników ZUL 2024

 

 

Szczegóły w Intranecie

 

Uczelnia

Kalendarz

Czerwiec 2024