Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Aktualności

15.05.2024

Warsztaty „New Business Creation and Investment; AI in Business; Sustainability in Design (China)"

Przez 3 dni, od 15 do 17 maja na UMLub odbywają warsztaty: New Business Creation and Investment; AI in Business; Sustainability in Design (China) prowadzone przez specjalistów z zakresu komercjalizacji: Dr Richard Leaver i Dr Yang Dong z Wielkiej Brytanii. Jest to działanie w ramach projektu „Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza".

 

Warsztaty odbywają się w formie interaktywnej, w języku angielskim, są adresowane do naukowców UMLub, ale warunkiem uczestnictwa jest posiadanie patentu lub zgłoszenia patentowego/pomysłu na zgłoszenie patentowe lub innej formy zabezpieczenia praw własności intelektualnej.

 

Celem warsztatów jest rozwijanie przedsiębiorczości poprzez przygotowanie pomysłów biznesowych na potrzeby środowiska komercyjnego. Dzięki pozyskanej wiedzy nasi pracownicy i badacze będą mogli łatwiej ocenić i potwierdzić komercyjną wykonalność swoich badań, ulepszyć i ukształtować finalny produkt do komercjalizacji.

 

Dr Richard Leaver: „Będziemy pracować nad innowacjami w nowych koncepcjach biznesowych i pomysłami technologicznymi. Uniwersytet z definicji jest miejscem tworzenia nowych idei i odkrywania koncepcji, szczególnie z uwagi na obecność wielu zdolnych ludzi. W Anglii mówimy, że doświadczenie jest możliwe do zdobycia tylko przez działanie i że jest istotna różnica pomiędzy nie odniesieniem sukcesu a porażką. I to należy odnosić do doświadczeń przedsiębiorców, którzy aby odnieść sukces musieli próbować, próbować i próbować i uczyć się na swoich własnych doświadczeniach, aby ten komercjalizacyjny sukces odnieść".

 

Sylwetka szkoleniowca: 

 

Dr Richard Leaver FRSA – przedsiębiorca z Cambridge, Członek Królewskiego Towarzystwa Sztuk (FRSA) od 2003 roku. Profesor wizytujący na renomowanych uniwersytetach w Chinach (Uniwersytet Hainan oraz Uniwersytet Nauki i Technologii w Pekinie). Posiada doświadczenie w zarządzaniu funduszami oraz kierowaniu spółkami notowanymi na giełdzie. Uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztucznej inteligencji już w latach ‘80.

 

Zaprojektował jeden z pierwszych w Wielkiej Brytanii pojazdów telematycznych AI, samochód koncepcyjny telematyki EC DRIVE II BAE Systems/Rover „ARIADNE” w latach 1991–1994, obejmujący zaawansowaną sztuczną inteligencję, radar i ultradźwięki (zaprojektował czujniki parkowania). Pod koniec lat 80-tych, jako doktorant, kierował projektem B+R o wartości 12 milionów funtów. 

 

Obecnie Dr Leaver specjalizuje się w zakresie współpracy z naukowcami w celu tworzenia start-upów technologicznych, świadczy usługi doradcze doprowadzając do wzrostu spółek (poprzez venture capital), aż do poziomu spółek kapitałowych. Jest ekspertem biznesowym w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz współpracy UK z rynkiem chińskim. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu spółek i w zakładaniu funduszy inwestycyjnych. 

Uczelnia

Kalendarz

Lipiec 2024